| Derii12 a întrebat:

Ce superstitii stiti despre Vineri 13(nu filmul, ci ziua)? Funda.
Maine e Vineri 13!

Răspuns Câştigător
| Isabela_6206 a răspuns:

Nu sunt superstitioasa. O zi ca oricare alta.

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Si daca-i 13 ce? Zi normala, frate.

| dydy1 a răspuns:

Zi cu ghinion

| DaDuSH a răspuns:

WoW, stiu ca 13 aduce ghinion (eu sunt nascut pe 13. intr-o vineri :-s) dar as vrea sa stiu care e faza thinking

| DaDuSH a răspuns:

Da... am mai cautat informatii, sunt multe lucruri care nu trebuie sa le faci uite aici cateva legende http://www.crimetime.ro/......in-an.html

| PaPi a răspuns:

Cea mai ghinionista zi... ce sa zic. eu maine am test la mate

| Freshh a răspuns:

Nu prea cred in vineri 13. Dar, Se spune ca: …vineri 13 se zice ca ar aduce nenorociri, boala, ghinion…

| FallenDemon a răspuns:

In religia vechilor nordici, o legenda povesteste despre un faimos banchet in Walhala, raiul razboinicilor si al vitejilor, la care au fost invitati 12 zei. Loki, zeul intunericului, nu a fost chemat la aceasta petrecere, motiv pentru care acesta l-a atacat pe Balder (echivalentul lui Zeus in traditia nordicilor) si l-a omorat. Ca urmare, intreaga Walhala a fost distrusa. Din acel moment s-a considerat ca fiind ghinion sa inviti 13 oameni la o petrecere.

Sper sa te ajute big grin Maine o sa fie misto pentru ca ma duc sa vad priest 3d :O