| Beibiii_7101 a întrebat:

Ceva statusuri mai frumoase stiti, versuri dintr-o melodie dar nu d`alea de fiteno talking, nu mai am idei. Va rog. Fundita cele mai multebatting eyelashessi frumoase.

7 răspunsuri:
| Diana0987 a răspuns:

Eu n-am nevoie de bani nici de masini
Nu vreau sa ma plang ca viata-i un chin
Nu stau sa ma-inec intr-o sticla de vin

Si vreau oricand sa ma simt
Liber sa zbor
Sa stiu c-am trait inainte sa mor
Prin lume sa trec un pic mai usor

Poate ca totul e scris in stele
Eu nu stau sa citesc in ele
Vreau sa simt ca traiesc
Pas cu pas

Lumea din jur stiu ca nu-ntelege
Nu vreau nici un destin sa ma lege
Sa fiu un prizonier in viata mea

Oricat mi-ar fi de greu vreau sa visez
Ca din probleme pot sa evadez
Si liber sa traiesc

Eu n-am nevoie de bani nici de masini
Nu vreau sa ma plang ca viata-i un chin
Nu stau sa ma-inec intr-o sticla de vin

Si vreau oricand sa ma simt
Liber sa zbor
Sa stiu c-am trait inainte sa mor
Prin lume sa trec un pic mai usor

Oricat mi-ar fi de greu vreau sa visez
Ca din probleme pot sa evadez
Si liber sa traiesc

Eu n-am nevoie de bani nici de masini
Nu vreau sa ma plang ca viata-i un chin
Nu stau sa ma-inec intr-o sticla de vin

Si vreau oricand sa ma simt
Liber sa zbor
Sa stiu c-am trait inainte sa mor
Prin lume sa trec un pic mai usor

Eu n-am nevoie de bani nici de masini
Nu vreau sa ma plang ca viata-i un chin
Nu stau sa ma-inec intr-o sticla de vin

Si vreau oricand sa ma simt
Liber sa zbor
Sa stiu c-am trait inainte sa mor
Prin lume sa trec un pic maï usor...
POti sa scoti la status oh go onhappy

| IoanaTempah a răspuns:

Dubios, dar frumos, reusesti miraculos
Sa ma faci sa te iubesc, in viata mea
Sa te primesc, curios fiindca am fost
O viata intreaga fara rost, numai tu
Reusesti sa ma completezi ma linistesti

Alex Velea -Iti multumesc love struck

| Maddalinapunct a răspuns:

Frunzaverdesolzidepeshteuiteprostulcumciteste

| Maddalinapunct a răspuns:

Frunzaverdesolzidepeshteuiteprostulcumciteste!

| victo a răspuns:

Intra aici http://lmgtfy.com/? cu=statusuri+frumoase

| lore13 a răspuns:

1.# Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

2.# Nu pot sa-ti spun acum ce vreau .Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC ! "

3.# Cine esti tu? Cum de ai aparut in viata mea? Atat de brusc, atat de profund, atat de placut…

4.# Iubeste-o` Sincer, doar atata ea iti cere Fa-o sa simta`Ce inseamna in viata ta Si iti va da mult
Mai` mult decat Te-astepti sa primesti Si atunci ai Sa inveti cum s-o iubesti

5.# -Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine

6.# S'ar putea sa nu intelegi de ce.Dar da'mi doar o clipa si'am sa'ti arat cum e

7. Si totusi esti chiar tu.cel care imi reda zambetul

8. In fine.Ar fi bine sa zambesti doar pentru mine

9. S'ar putea sa nu intelegi de ce.Dar da'mi doar o clipa si'am sa'ti arat cum e

10. -Va veni timpul cand o sa vorbim din nou`.eu o s rad de multe.iar tie o sa`ti para rau

11. Te gandesti.aberezi.trezeste'te.prea frumos visezi

12. nu sunt genul care sa se planga.pot sa n'am nimic.tot o sa`mi ajunga . !

13. Nu iubesti o fata pentru ca e frumoasa, ea e frumoasa pentru ca o iubesti

14. Singura pasiune a lui sunt eu.Restul sunt doar placeri!

15. E tarziu sa-mi ceri sa fiu cea de ieri!

16. {Am ales sa traiesc discret in fata taa` Nu ai nevoie sa sti ce se intampla cu viata meaa`

17. ?Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

18.Degeaba te holbezi la mine ca nu-mi pasa de tine.

19.mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`

20. ?Mereu vei cauta la ea?Tot ce adorai la mine cândva?

21.Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci

22.zi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.

23.Degeaba imi spui ca ma iubesti:X kand u nu imi dovedesti:-J`, asa ca mai bine taki din gura si gaseste alta minkiuna

24.Cand te uitZi la mine Ce regRetZi mai mult ? Shansele pe caRe le-ai avut? Sau lucurile cAre le-ai pierdut ?

25.Cand o vei Imbratisa`.Te va Durea`.Pentru ca in Ea`.Se va reflecta`.Doar imaginea Mea`

26.Orice baiat merita a 2 sansa .Binenteles cu o alta fata

27.Te iubea ,fraiere ! Chiar te-a iubit.Priveste-o acum dar stai departe.Ea nu te mai vrea.E mult prea tarziu pentru regrete .Te-a uitat ! Nici nu poate sa te mai ierte.

28.Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala.La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

29.Si tu poti fi ranit de`o fata.Nu uita ca si baietii plang cateodata

30.Visele mele se implinesc , cat bat din palme sau cat clipesc

31.Si-mi spui "gandesti bine" , ai fi socata daca-i sti ce cred eu despre tine "

32.Uita de exterior si "paseste" in interior , exteriorul e o simpla aparenta , interiorul e intru-totul o esenta.

33.~Fa-ti temele , suntem in mileniu 3. Fat-Frumos e la pensie , acum vrem derbedei.

34.~Inc-o seara incepe gratios , parfum in aer , nimeni nu sta jos . Pahare pline , agitatie si o satena care face senzatie.;x

35.Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

36.In Fata Mea Tu Nu Ai Niciun Cuvant De Spus nu ma cunosti, Habar Nai Cine sunt Spui Ca Sunt Fitoasa...Te Ascult Shi Itzi Spun:"Tu Chiar Crezi Ca Imi Pasa?"

37.Suficient de matura ca sa stiu ce vrei...suficient de copila ca sa ma prefac ca nu imi dau seama

38.Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste.

39.Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. A
zi unde e una e si cealalta!:X"

40.In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

41.Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! .

42.Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ !

43.Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stiï

44.Sunt acele nopti cand ne adunam cu totii,Cand radeam si glumeam pana dupa miezu' noptii.

45.Si când sunt cu ei. parca totul e mai bine doar cu ei. cu prietenii mei.

46.tOtSi ma aDmiRa:X.` ptR. ca sUnt cOpiL." sh` am o Lume dE viS." iaR simpLa mea atinGeRe =p~.` ii dUce`n paRadiS.

47.fetele nu au defecT .doar un machiaj perfekT. ziuuua s'a dus...suspekT. .seara trecem la subiekT !

48.Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti`ne.

49.• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

50.• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

51. Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

52. Plina de Idei pentru o iesire din Banal,acea Copila cu Acel ceva Special...Buna sau Rea,Dulce sau Amara,raman ORIGINALA"♥""

53.Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge,uite`o dpa putin timp...Zambeste si e dulce! "

54.Du`te ,somn usor ,Fa bine in viata mea sa nu te mai strecori, Daca vrei sa mai dai ochii cu mine, sa stai, retine, Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine,

55.pfff. Ce Sa`Tzi Fac ? AsTa e Firea. cReDeai Ca n ViaTa Te inSheaLa DoaR Pr!V!Rea?

56.[] Orice s`ar intampla el p mne` ma ubesjte`[] , Eu sunt fetitsa lui, sji fara mne`nebunesjteeee` []

57.AcCePtA`Ma FaRa NiCi 1 ReGrEt, PrOmIt Ca O sA FiU SiNgUrU` TaU DeFeCt []

58.M-am schimbat si pot visa acum.Nu mai vreau sa cer.Voi obtzine oricum.

59.vrem baietii gata sa ne iubeasca,nu avem nevoie de golani sa ne dezamageasca !

60.Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa...

61.Sunt extrem de simpla si extrem de clara, dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara:X

62.Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit, e un nou inceput

63.Urmeaza`tzi calea, mergi mereu pe drumul tau,Iar daca nu poti sa faci bine abtine`te sa faci rau!

64.Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora,pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

65.As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vrun baiat sau vreo proasta

66.Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios,Indiferent şi, logic, într-un final, un prost,Şi-un clasic adevărat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat !

67.Zambesc . Imi aprind Tigarea ,Te privesc , Spun ca pLec , Tu`mi zici " Te iubesc " , Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri , Chiar daca ne impacam , N`o sa mai fiu pRoasta de ieri

68.Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

69.Sunt Simpla,Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea,Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia, Sa Nu-Mi Faci Rau, Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau

70.De ce oare te-as astepta un veac ? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

71.Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

72.Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVezi in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

73.unii oameni nu gandesc,vorbesc si,ranesc

74.Nu m'ai lasat sa iti arat cine sunt,m'ai judecat,inainte sa ajung la inima ta,nu se face asa!,iubeste'ma pe mine nu imaginea mea!

75.am incercat sa pot ierta dar nu ma lasa inima,imi spune ca nu are rost si nu mai poate fi ce'a fost

76.Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc.

77.Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

78.Poate daca eram indiferenta,Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA,Insa imi place sa plec si sa vin,Atunci cand te astepti mai putin!:X

79.Nu sunt deloc fitzoasa` , As putea spune copilaroasa` , cu felul meu de a fi` , Cat te iubesc nici nu vei sti ` !

80.Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss

81.Iubeste`o nu`mi pasaa ... Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt

82.Nu mai e Ea! Fetitsa ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa

83.Ma respecti,te respect,ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala,ma ataci,ma apar,ma urasti,nu te urasc,si Stii de ce?Pentru ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

84.● Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti,nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ●

85. Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind ca e la fel ca restu`,Dar felu` ei de`a fi,Atat de diferita ;x ! Te`a facut s`o iubesti.E chiar deosebita

86.Dar indiferent cat de tare doare,tu trebuie sa sti ca-i doar o incercare trecatoare.

87.De ce sa plang ? Suflete si zambete pot si eu sa frang !

88.Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

89.Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi!

90.♥ Te maturizezi prea greu.Sa shty ca Eo nu sunt matha sa Te iert mereu! ♥

91.Traiesc intr'oO lume de vis.In care thotu e permis

92.Spui ca nu mai sunt la fel. Ca m`am schimbat.Dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat!

93.De ce sa plang. Cand pOt sa rad. De ce sa urasc. Cand pOt sa uit.

94.Lumea mea,nebunia ta !

95.Inc'am suflet de cOpil caree refuza sa creascaa. Mi egal cu ZerO tOt ce zice lumea asta prOasta .

96.Revin la subiect.ca nu vreau sa te pierd! Vrei sa repet?! N´am niciun secret!

97.Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr !

98.Educata de destin. Simt mult dar arat putin.

99.Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa...Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

100.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost Tu incercai sa te ridici,el te tragea in jos, Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti Ca tine sunt putine ,dar ca EL sunt toti

101.Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata... Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

102.Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, hai sa zburam # Hai sa zambim, hai sa visam # Hai sa traim si sa uitam # Hai sa iubim si sa iertam !

103.E prea tarziu pentru tine sa-ti explic,ti-am demonstrat mereu dar n'ai retinut nimic.Dar pana la urma n'are rost sa ma complic,pentru ca esti o persoana care nu valoreaza nimic!

104."# A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut.ღღ Acum ea a uitat demult !