| Youkillme a întrebat:

Cine aproba nudismul si ce credti despre el......va place?

12 răspunsuri:
| torsi a răspuns:

Sincer sa fiu, nu mi se pare ceva prea inteligent big grin (desi uneori nu strica big grin )
adica, da, din moment ce nu esti casatorit si esti "dependent de sani" (vb. in numele baietiilor), clar ca ti se pare ceva genial.
dar daca ar fi sa aprob nudismul in locurile publice, cu siguranta nu as face-o.
nu stiu cine ar aproba nudismul si nu stiu nici daca.

| Youkillme explică (pentru torsi):

Am vrut sa zic plajele nudiste!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu am o părere formată despre nudism, îmi e indiferent. Apreciez că majoritatea nudiştilor sunt probabil oameni deschişi, făcând ceea ce fac.
Oricum am tangenţe cu arta, deci nudismul nu-mi e necunoscut şi nu roşesc când văd penisacheuri şi păsărele despănate.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Ar trebui sa fie interzis! Se presupune ca suntem oameni civilizati, ar trebui sa ne comportam adecvat, sa fim seriosi. Nu mai suntem in vremurile alea de demult cand oamenii aratau ca niste animale salbatice fara creier

| andrei a răspuns (pentru 拉维尼亚):

E o idee buna. Pentru majoritatea e TABU pentru a asa au fost crescuti. Feste sa nu vada put*lica la baieti si baietii pasarica la fete. Cand erati mici si vedeati doi persoane ca se saruta va instrabati. Asa si acum, daca vedeti un om gol va instambati pentru ca asa ati fost crestuti si poate e si putina ciuda, voi nu aveti acest curaj.

| Măduuțaa a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu nudismul si plajele nudiste! Noi facem pe oamenii civilizati, asa vrem sa parem, dar daca vine un strain pe plajele noastre, poate nestiind ca sunt nudiste se cruceste de numa.Si ideea este ca la plaja de exemplu sa stai intins, sa te relaxezi si cand deschizi ochii sa vezi un om dezbracat langa tine este chiar gretos.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nudismul nu e ceva strict numai în România, e peste tot în lume.
Mă îndoiesc că "străinul" fictiv de care ai menţionat nu a mai auzit de nudism, să să crucească şi să descânte.

| Măduuțaa a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Nu neaparat sa nu fi auzit, dar sa vezi in fata ochilor asa ceva este super scarbos x_X

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Măduuțaa):

De ce? confused
E corpul uman, în toată splendoarea lui. Acelaşi lucru sub toate formele.
Şi tu ai, şi eu am, de ce e scârbos?

| Măduuțaa a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Doamne,mai si intrebi? Da, dar prefer ca un om sa aiba SLIP pe el. Prefer sa-i admir abodmenul decat alte parti...Nu am zis ca nu ai, dar e neplacut sa stii ca un recunosut iti sta in fata ochilor DEZBRACAT TOTAL!

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Măduuțaa):

Mă amuzi.
"dar e neplacut sa stii ca un recunosut iti sta in fata ochilor DEZBRACAT TOTAL!"- deci statuile de la muzee îţi provoacă un dezgust total, hm?
E aceiaşi trebuşoară.

| Măduuțaa a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

laughing Ai dreptate, dar nu toate statuile sunt la fel tongue