| Kido0 a întrebat:

Cine e in victor babes?

3 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Victor Babeș (n. 4 iulie 1854, Viena - d. 19 octombrie 1926, București) a fost un bacteriolog și morfopatolog român, membru al Academiei Române din 1893. A fost fiul lui Vincențiu Babeș.
În colaborare cu Victor André Cornil, este autorul primului tratat de bacteriologie din lume (Bacteriile și rolul lor în anatomia și histologia patologică a bolilor infecțioase) și prin care a pus bazele moderne ale acestei științe.
De asemenea, este fondatorul școlii românești de microbiologie.

| Catheryne a răspuns:

Scuze n-am citit bine intrebarea. laughing Credeam ca ai intrebat cine este Victor Babes. :d

| Pirkko a răspuns:

Victor Babes din Ciufulesti? Eu!