| celiamaria a întrebat:

Cine imi da statusuri? de orikare cele mai fumoase funda+votthappy repede va rgg

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Chiar daca îti ceri scuze, uneori lucrurile ramân la fel.

♥Întotdeauna va exista o alta zi. Alte povesti, alte zâmbete.

♥Unii oameni trebuie sa se desparta ca sa îsi dea seama ca sunt facuti sa ramâna împreuna

♥Un barbat adevarat nu e cel care cucereste o mie de femei, ci cel care le refuza pe toate pentru una.

♥Suferinta face oamenii sa se schimbe.dar îi face si mai puternici.

♥Toti iubesc calitatile, mai rar sa gasesti pe cineva sa îti iubeasca si defectele!

♥OK, ignora-ma în continuare.dar sa nu fii surprins când ma vei vedea cu cineva care chiar ma apreciaza.

♥Nu? tiu ce vrei sa faci cu via? a ta, dar te rog nu mi-o distruge pe a mea! oh go on

♥Sa recunoastem.Nu conteaza cat iti spui tie insuti ca nu iti mai pasa.Inima ta stie adevarul!

♥Daca m'ai fi intrebat acum un an,ti'as fi zis ceea ce doreai sa auzi.
Acum,stiu ca nu pot multumi pe toata
lumea, si imi pare rau daca iti ranesc sentimentele.
Nu pot sa ma fac nefericita ca sa te multumesc si nu voi incerca.

♥In povesti toti spun "daca iubesti pe cineva lasa'l sa plece", dar nu spun niciodata ce sa faci daca acestia
nu se intorc.

♥Nu trec orice cu vederea, dar la cei dragi fac o exceptie!

♥Ca sunt proasta, stiu si o afirm cu dispret, ca pe toti ratatii din viata mea in timp am pus pret!

♥Imi beau cafeaua si incerc sa gandesc...Ce oare imi mai lipseste? Dar n-are rost sa-mi pierd timpul si stiu, orice femeie greseste! happy

♥Îmi spun ca am uitat de tine. dar de fiecare data când îmi suna telefonul; inima mea spera ca esti TU!

♥Pur si simplu, unii oameni sunt ca norii.
Atunci când dispar. ziua devine mai frumoasa!

♥Viata e prea scurta ca sa fii altceva decât fericit.

♥E ciudat, cu atâtea jucarii în lume, oameni aleg sa se joace cu sentimentele!?

♥Ceva imposibil în viata : inima si creierul sa spuna " Te iubesc! " aceleiasi persoane.

♥Uneori. Este mai usor sa-ti ierti dusmani decat cei care ti-au fost aproape. happy

♥Mi-a trecut sau îmi va trece.
Totusi, si acum..de fiecare data când iti aud numele, ceva din mine tresare.
Voi trece peste toate, si scuza-ma ca nu sunt genul de persoana care sa uite deodata pe cineva ce înainte însemna TOT.

♥Atata timp cat esti sincer cu tine insuti si faci ceea ce te face fericit, nu poti da gres!

♥Ce fata draguta.as vrea sa fie mai multe asa.ca de curve vopsite sunt satul!
♥Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc.

♥Baby you light up my world like nobody else
The way that you flip your hair gets me overwhelmed
But when you smile at the ground it aint hard to tell
You don't know you're beautifullove struck

♥If only you saw what I can see
You'll understand why I want you so desperately
Right now I'm looking at you and I can't believe how beautiful you really are; x

♥Shot me out of the sky
You're my kryptonite
You keep making me weak
Yeah, frozen and can't breathelove struck

♥So get out of my head and fall into my arms instead.
I don't know what it is but i need that one thing and you've got that one thinghappy

♥Now girl I hear it in your voice and how it trembles
When you speak to me I don't resemble, who I was
You've almost had enough
And your actions speak louder than words
And you're about to break from all you've heard
But don't be scared, I ain't going no where

♥I'll be here, by your side.No more fears, no more cryin'.But if you walk away.I know I'll fade.
'Cause there is nobody else!

♥Can we fall one more time? Stop the tape and rewind.

♥Mai presus de tot ce-mi doresc e iubirea ce-mi daruiesti si-acum chiar vreau s-o pastrez:]

♥Sa ma prefac ca nu sunt eu.Sa schimb prezentul mi-ar fi greu.Dar pot ignora si pot uita. Toata durerea.

ღDumnezeu ne'a dat oameni sa'i iubim, iar lucrurile sa le folosim...
Nu ni le'a dat pentru a iubi lucrurile si a folosi oamenii straight face

ღEste întotdeauna putin adevar în spatele fiecarui " Glumeam doar. "Putina cunostinta în spatele fiecarui " Nu stiu."
Putina emotie în spatele fiecarui" Nu îmi pasa." Si putina suferinta în spatele fiecarui " Sunt bine"

ღDar.
Nu sunt buna la engleza,dar pot sa-ti spun : I love you?
Nu sunt buna la geografie, dar pot sa-ti spun ca esti in inima mea?
Nu sunt buna la istorie, dar imi aduc aminte cand te-am vazut pirma oara?
Nu sunt buna la chimie, dar pot sa-ti spui ca esti substanta pe care o beau in fiecare zi?

ღ• Daca intr-o zi iti vine sa plangi...cauta-ma..# Nu promit sa te fac sa razi, dar pot sa plang cu tine.
• Daca intr-o zi iti vine sa fugi...cauta-ma..# Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine.
• Daca intr-o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni...cauta-ma..# Promit sa tac oricat vrei.
• Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund, vino repede sa ma vezi. # Poate eu am nevoie de TINE!?

ღNu am nevoie de oameni care sa-mi dea bani.
Nu am nevoie de oameni care sa ma minta.
Nu am nevoie de oameni care sa ma insele.
Am nevoie de oameni care sa ma respecte, iubeasca care sa aiba grija de mine, nu sa ma urasca!

ღM'am saturat sa astept.Lasa dracu' timiditatea si spune'mi te iubesc!

ღRasul unei fete este mult mai vesel decat al unui baiat.dar plansul unui baiat inseamna mult mai mult decat al unui baiat!

ღCe fata draguta.as vrea sa fie mai multe asa.ca de curve vopsite sunt satul!

ღNu am nevoie de prieteni care sunt langa mine doar cand soarele rasare.
Nu am nevoie de un iubit care sta cu mine doar pentru. ca sunt atrgatoare.
Am nevoie de un iubit caruia ii pasa cu adevarat de mine si de niste prieteni care sa fie pentru. mine mai mult decat un/o frate/sora!

ღCel mai frumos la oameni sunt ochii deoarece ei niciodata nu mint... spre deosebire de zambethappy!

ღE mai bine sa fii singur, decat sa fi cu cineva care nu vrea sa fie acolo.

ღDragostea inseamna mai mult decat Sex.

ღCand esti jos, incearca sa zambesti, poate doar asta te va mai ridica.

ღI still hear your voice, when you sleep next to me. I still feel your touch in my dreams.

ღI didn't give to you on purpose.Can't figure out how you stole my heart.

ღUnii spun ca dragostea pluteste in aer, atunci de ce atata lume sufera din dragoste, de ce nu toti sunt fericiti?

ღAsta noapte te-am visat. Acum parca nu mai am rabdare, vreau sa ma culc din nou.

ღMulțumesc pentru că îmi ești alături pentru că exiști și pentru că vorbele tale mă susțin atunci când dau de greu.

ღNu există bun simţ doar bună purtare.
Nu există dragoste, doar senzaţie de ataşare.
Nu există motive doar întrebări fără răspuns.
Nu există linişte doar şoapte spuse pe ascuns!

ღZi de zi tu ești în gândul meu.Zi de zi îmi faci sufletul să se coloreze ca un curcubeu!

ღSpui că e numai vina mea. Atunci dă.mi inima înapoi.sau... ce.a rămas din ea.; o3

ღDacă eram pompier ardeai ca șobolanu.n casă și tu și iubițica ta libidinoasă.batting eyelashes
ღDestinul găseşte uneori plăcere să ne întristeze tocmai acolo, unde (ne) doare mai tare.straight face

ღPrefer să dau timpul înapoi și să fiu acel copil mereu, fără să fie nevoie să cresc, să mă maturizezhappy

ღȘi te.am iubit! Dar te uit, vreau să mă simt liberă.straight face.

ღTimpul vindeca ranile. Sufletul devine mai puternic, ne amintim gresesile si le evitam in viitor.
ღyour my key, you unlock melove struck keep me close, keep me safe, keep me happyhappy

ღListen to your heart when he's calling for you.
Listen to your heart, there's nothing else you can do.
I don't know where you're going
and I don't know why
but listen to your heart before
you tell him goodbye? (:

ღit’s destiny, so nothing stops me; x
I’ll tell the world that your mine, and you got me

13 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Scrie de 100 de ori " In limba romana folosim litera "c", nu "k" ". Daca nu iti incape la status sa scrii asa mult stergi si o iei de la capatwinking

| celiamaria explică (pentru Hirako):

Dar ce sa scriu?

| celiamaria explică (pentru Hirako):

Imi scrii uh aici pe site si eu copiez si imi pun la status

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| ღNuTzAღ a răspuns:

Un barbat adevarat nu e cel care cucereste o mie de femei, ci cel care le refuza pe toate pentru una♥

Suficient de matura ca sa stiu ce vreau, si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu-mi dau seama!

O lacrima e facuta din 1% apa si 99% sentimente.

Un băiat îţi va spune că te iubeşte, un bărbat îţi va demonstra.♥

Nu privi in alta parte cand ai langa tine tot!♥_♥

Oamenii nu pot schimba adevărul, dar adevărul poate schimba oamenii.

Fundita?

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| MusicFan_6770 a răspuns:

Caut statusuri

| celiamaria explică (pentru MusicFan_6770):

Da
caut

| MusicFan_6770 a răspuns (pentru celiamaria):

Eu ma refeream la faptul ca statusul tau poate fi: "Caut statusuri".

| Ancien a răspuns:

Priveste-ma in ochi sa intelegi sentimentele pe care nu ti le pot spune! puppy dog eyes
Dragoastea intreaba prietenia: Tu de ce existi? Prietenia raspunde`: Ca sa strang lacrimile pe care TU le starnesti! puppy dog eyes

| Shumy1 a răspuns:

Cele mai noi si mai frumoase statusuri le gasiti aici: http://www.connect-s.ucoz.ro ai aici peste 20 de categorii de statusuri diferite

| CocolinoEsteGangsteR a răspuns:

Ştiu că nu voi plânge. Că doar tu ai greşit. Încui uşa prin care din viaţa mea ai ieşit...

Şi ştiam că doare... dar nu atât de tare, încăt să cad din picioare...

Pentru tine poate e prea greu să iubeşti. La fel de greu e când mă gândesc că n-o să reuşeşti.

Îţi mai aduci aminte cum ne-am cunoscut?
Ne bufnea râsu' că ne-apropiam prea mult! ♥

Îmi place să văd cupluri în vârstă. Mă face să-mi dau seama că există cineva care te poate iubi toată viaţa.

Duci un cap pe umeri însă capul nu te duce. Că ţi-am întins un deget doar ca să ai şi tu ce suge

N-aș renunța la el nicicând. Când ies fără el, îl am în gând.

Nu ştiu ce simţi tu, dar pentru mine e nasol.
Să nu te văd cu săptămânile, e ca o prăbuşire-n gol.

Zâmbesc fals! Ştiu că e ultima dată. Încerc să fiu indiferentă, nu mi-a ieşit niciodată.

N-o să te mai chem la mine, n-o să te mai sun... dar chiar aş vrea să cred şi eu tot ce spun.

Aruncai mereu cuvinte, care şi azi mă dor.
Dar ca proasta treceam peste, şi ziceam că te ador.

Dacă tu crezi că ţi-e bine acum fără mine, lacrimile mele să-ţi aducă fericire

Îmi vrei zâmbetul pe buze chiar de nu sunt a ta. Alături de mine ai învățat ce-i dragostea.

Nu regreta niciodată ♥. Dacă e de bine, e minunat. Dacă e de rău, e experienţă.

S-a terminat cu un apel ratat. Dar ştii, nu-mi pare rău că te-am înşelat.

Îţi spune vorbe dulci şi aşa te vrăjeşte, dar într-un final, tot el te părăseşte.

Când aud : '' putem rămâne amici '', e ca şi cum mi-ar spune mama că mi-a murit câinele dar pot să îl păstrez.

Însă aud mereu glasul grăbit, şi mă-ntristează când îmi spune :"Tre` să-nchid".

Întotdeauna seara e cel mai frumos. Ziua e urât, iese totul pe dos.

Şi nu mă chinui să te-nţeleg. Am fost şi sunt liberă să plec.

Nu pot spune că sunt singură, pot spune că n-am iubit. Prietenii sunt mereu cu mine, el era doar un tâmpit.

Te-am așteptat să vi la nesfârșit, dar tu n-ai mai venit! te urăsc făt frumos

Dacă mă crezi copil lasă-mă să fiu. Am destul timp să sufar, dar mai tarziu.

Poate c-ar fi bine să nu ne mai pese. sunt doar niște proști, ce, nu așa este?

Îmi iubesc viața, așa imperfectă cum e ea.

Imperfectă? Hai lasă! Faza e că el te acceptă şi-aşa dacă îi pasă

Dacă limita e cerul, asta e galaxia mea, unde eu sunt de 5 stele, iar tu eşti vai de steaua ta.

Poate-ar trebui să mănânci niște machiaj, să fi frumoasă și pe dinăuntru

Cu fiecare vorbă m-ai lovit mai tare. Prietenia se bazează pe adevăr. Vai de minciunile tale.

Nu vreau să fiu specială. Toate pi#@$ se cred speciale! – fără supărare

Am sufletul murdar de muzică și drogu` ăsta-i moca. Îi mulțumesc lui D-zeu că nu-s pe hero sau pe coca!

Binele meu e plecat în vacanță la mare, și în clipa asta și-o trage cu oricare

Ca să mă impresionezi te dai și bătăuș, ai bătut covoare și eventual ursuleți de pluș.

Sunt amintirile mele. 0 regrete, numai belele

Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stress

A real friend is one who walks in, when the rest of the world walks on ♥

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță.
Funda?