| nellyneliana a întrebat:

Cine imi poate explica si mie pas cu pas cum se facea o coada impletita in 4 parti nu in 3? Sau un site ceva de unde pot invata asta...

5 răspunsuri:
| alma a răspuns:

Am sa incerc sa-ti explic, 1.imparti patul in patru suvite 2.incepi sa impletesti cu trei suvite 3. dupa prima impletitura suvita care a ramas o impletesti si o lasi pe cea din fata ei. 4. continui asa lasand suvita libera intodeauna in aceeasi parte. Am incercat nu stiu daca intelegi dar nu pot explica altfel. Bafta

| turtl3 a răspuns:

Http://www.wikihow.com/Make-a-Braid-Using-More-Than-Three-Strands aici o sa gasesti niste imagini care iti arata cum sa impletesti in 5. Ideea e sa pui firul din marginea din dreapta dupa urmatoarele doua fire din stanga lui, apoi cel din marginea din stanga dupa urmatoarele doua fire din dreapta lui, apoi cel din marginea din dreapta dupa urmatoarele doua fire din stanga lui, apoi iar din stanga, apoi iar din dreapta etc. La impletitul in 4, avand 4 fire, pui firul din marginea din dreapta dupa urmatorul fir din stanga lui, apoi firul din marginea din stanga dupa urmatoarele doua fire din dreapta lui, apoi firul din marginea din dreapta dupa urmatorul fir din stanga lui, apoi firul din marginea din stanga dupa urmatoarele doua fire din dreapta lui, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modul1:iei primul fir si il pui peste al doilea, sub al treilea si peste al 4-lea
chestia e sa il iei pe primul si il pui deasupra, dedesubt, deasupra, dedesubt...sasa mai departe
modul 2:
iei primul fir si il inozi cu al doilea, il iei pe al doilea si il inozi cu al treilea, il iei pe al 3-lea si il inozi cu al 4-lea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| steffy_4242 a răspuns:

Incearca asa.nu e f greu si e ff fain:) http://video.acasa.ro/......1ebdd.html