| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi spune cum îmi pot face gratis un blog(sau un site)după care să nu mai apară numele site-ului creator, de ex.:lacrimidehaiku.BLOGPOST.com

4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Nu cred ca ai cum deoarece ca sa-ti faci blog iti trebuie o platforma, iar numele ei va aparea automat.

| Leandro a răspuns:

Blog sau Website poti sa faci gratuit si usor pe www.ucoz.ro! E fain ca e in limba romana, ai hosting, spatiu nelimitat si adresa de tip nume.ucoz.ro/com (mai simplu) - in plus iti poti atasa domeniul propriu!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Multa Bafta!

| bulzz a răspuns:

Cu ucoz.com

| tevizion a răspuns:

Acela se numeste subdomeniu, iti sugerez sa iti faci un blog pe www.blogspot.com deoarece esti liber sa faci orice tip de grafica etc. doar trebuie sa ai cunostinte in html si css. ca sa poti scapa de acest subdomeniu tu trebuie sa cumperi un domeniu prin care sa se redirectioneze toate paginile tale, poti cumpara direct de la google acest domeniu si va veni www.exemplu.com dar te va costa 13$, exista pe www.dot.tk cu domeniu TK adica www.exemplu.tk dar este gratuit timp de 9 luni cred. nu este pentru totdeauna. oricum aceste domeni majoritatea sunt cu bani nu cred ca exista ceva gratis pe termen nelimitat.succes