| YumiSukinanda a întrebat:

Cine raspunde la toate intrebarile capcana corect fara sa le caute pe net castiga o FUNDA! 1) Era un avocat. Avocatul avea o sora, dar sora nu avea niciun frate. Cum este posibil? 2) intr-o padure un baiat aude o voce: tu esti fiul meu dar eu nu sunt tatal tau. Cum e posibil ca el sa fie fiul lui dar el sa nu-i fie tata? 3) in ce batalie a murit Alexandru Macedon? 4) intr-un palmier sunt 50 de mere vine 1 copil ia 20 cate mere raman? 5) Cat pamant are o groapa de 45 de metri lungime? si 5 m latime? 6) Asa bagi un crocodil intr-un frigider: deschizi frigideru baci crocodilul si inchizi frigiderul. Dar cum bagi un elefant intr-un frigider? 7) Cati pasi face o pasare daca merge 27 de zile si face 3 pasi pe minut? Cam gatalaughing intrebari capcana as dori si sa-miraspundeti. Funda!

9 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

1.Avocatul era fata
2. Dumnezeu
3.El n-a murit in batalie
4.In palmier nu sunt mere
5?
6.Nu stiu
7.Pasarea zboarawinking

| Stefania3001 a răspuns:

1)-
2)-
3) In ultima
4) Palmierul nu face mere
5) N-are
6)Deschizi usa, scoti crocodilul, bagi elefantul, inchizi usa
7)Pasarile zboara
laughing

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

1.Ea era infiatahee hee.Iar el ii zicea sora pentru ca parintii lui au infiat`o pe ea. rolling on the floor Cred si eu.
2. Pai.straight face Nu are un auz foarte bun!hee hee. Sau poate ca acea voce era Dumnezeu.
3. Intr`o batalie..eu stiu? I don`t like the history!
4. Nici`unul deoarece palmierul nu face mere! phbbbbt
5. thinking
6. Pai intai un elefant nu incape intr-un frigider. Dar poate un pui de elefant ar incapea intr-o lada frigorifica doar daca nu ii pui capacul!hee hee)
7. Ce greeu! :O Pasarea zboara! phbbbbt

| dydydeea a răspuns:

1- avocatul nu avea nici o sora(daca zici ca sora nu avea frate)
2- acea voce era Dumnezeu
3-as sti daca as cauta pe net, dar asa nu stiu
4- palmierul nu are cum sa aiba merethinking
5- thinking ma mai gandesc thinking
6- nu incape elefantul in frigider
7- pasarea nu merge( zboara)

| LiliJB a răspuns:

De unde sti ca uni nu se uita pe net?

| teotaur a răspuns:

Salut!
1)Avocatul avea o sora medicala.
2)Este mama.
3)Alexandru Macedon nu a murit in bataie ci exilat
4)In palmie nu exista mere.
5)Atata timp cat e o groapa nu are pamant.
6)Scoti crocodilul si bagi elefantul!(nu e trebata ta cat de mare mi-e frigiderul)
7) Pasare zboara, in timpul unei deplasari!
Pa pa!

| everina a răspuns:

1. avocatul era femeie, avea o sora, iar sora ei nu avea niciun frate, dar avea o sora, pe ea
2. vocea era mama lui
3. nu a murit intr-o batalie
4. in palmieri nu cresc mere
5.este o groapa, deci nu are pamant
6. scoti crocodilul, si bagi elefantul
7. pasarea nu merge, zboara

| Lolaboa1234 a răspuns:

1.avocatul era fata, 2. Dumnezeu, 3.na murit intr-o batalie, 4.palmieri nu fac mere, 5.nu are pamant, 6.nu poti baga un crocodil in frigider, 7.pasarile zboara

| rio0510 a răspuns:

1) sora medicala laughing
2) e infiat
3) Nu a murit in batalie
4) In palmier nu sunt mere
5) Nu are pamant, e groapa laughing
6) Deschizi usa, bagi elefantul si inchizi usa
7) Pasarea nu face pasi, zboara!