| mary96 a întrebat:

Cine stie mai multe despre viata actorului turc murat yildirim si a actritei nurgul yesilcai? dau vot+funda

Răspuns Câştigător
| micky_6821 a răspuns:

Multa lume stie informatii multe despre murat yildirim si despre nurgul.personal nu le caut pe siteurile romanesti pentru ca sunt informati vagi si nesemnificative. cele mai multe informatii le vei gasi pe siteurile turcesti si pe forumurile romanesti. murat yildirim este un actor expresiv si a confirmat calitatile sale interpretative in multe seriale si filme. nu poti afla informatii si nu te poti documenta decat urmarind activitatea lui. iti recomand serialul butun cocuklarim-il gasesti pe youtube fara subtitrare, iti recomand serialul asi-il gasesti pe youtube subtitrat plus comentariile lui foarte interesante si serialul ask ve ceza, abia difuzat la noi. plus filmul de cinema guz sancisi.are subtitrare. dupa serialul ask ve ceza murat a fost in vacanta cu sotia lui burcin terzioglu, nu a anuntat inca un nou proiect. saptamana trecuta s-au inscris in sindicatul actorilor organizatie nou creata in turcia, sotii yildirim au participat de multe ori la protestele impotriva timpului de lucru -se lucreaza si 6 zile pe saptamana cate 12 ore. in ultimele poze murat afiseaza un look de vacanta. despre nurgul -este foarte activa, participa pe perioada verii la o emisiune tip concurs pentru tinerele talente,difuzata in turcia la kanal d. in ciuda lookului perfect afisat la aceste emisiuni in viata de zi cu zi ziarele sunt pline de articole cu poze ale ei in ipostaze nu tocmai placute. recent s-a difuzat la tvr filmul,, de cealalta parte''-,, Auf der anderen Seite 2007''-film care a castigat importante premii si pe care il gasesti pe youtube. nurgul va avea in sezonul 2011-2012 proiect nou, serialul Sensiz Olmaz unde va juca alaturi de actorul murat han, rolul unei mame divortate al carei copil sufera de o boala incurabila. sper ca te-au ajutat informatiile. nurgul yesilcay are multi fani, are si un site al fanilor cu multe informatii, are si o fana cu o activitate importanta in promovarea ei. ca o concluzie, informatiile le gasesti la turci, documentarea o faci singura. sunt multe forumuri romanesti unde vei fi indrumata si ajutata cu informatii. succes!

2 răspunsuri:
| ArtisticWorld a răspuns:

Cauta pe net si gasesti raspunsurile. Macar vot daca nu funda? sad