| hellokitty_5852 a întrebat:

Cine stie o poezii despre lumina. dar nu compuse de un autor.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreti versuri despre lumina? o lumina de la soare? adunata de-o albina, tot zburand din floare-n floare? sau lumina ochilor.o minune-ntre minuni.nevazuta de cei orbi,fiidca au lumina-n maini? poate-o altfel de lumina? a credintei-in Dumnezeu? in Hristos lumina lumii,cel de care va spun eu? sau lumina ce ne vine,peste tot,pe stalpi prin fire, din hidrocentrale mari, dandune-o stare de bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat am reusit kitty.mai pune si tu ceva si gata.

| ZoOzOLe a răspuns:

Nuju despre lumina da poate te ajuta poezie compusa de mine despre soare : luminat de dumnezeu
ne-n calzes-te mai mereu
sta pe cer necontenit
numai noaptea e oprit

el ne-ajuta in gradina
ca da la plante lumina
si ne-ajuta si pe noi
sa crestem mari si vioi