| Aicilef a întrebat:

Cine stie sa imi spuna si mie mesaje frumoase de prietenie?

Răspuns Câştigător
| khrys a răspuns:

Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii,

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal.
Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumuseatea pana ce nu se ofileste.

Sper ca aceste mesaje sa-ti arate intr-adevar ce inseamna prietenia.

2 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Prietenii sunt florile aceleasi gradini

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc... nodul ramane

Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumuseatea pana ce nu se ofileste

Un prieten bun iti vede prima lacrima curgand, a doua o sterge, a treia o opreste

Prietenia este punctul cel mai inalt al pamantului si puntea catre cer! Tradarea prietenului nu este decat un nou inceput... Totul depinde de cum intelegem termenii "prieten", "prietenie" si "tradare"...

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

-Tu esti, numai tu, my bff ramai...gandeste-te ca daca ne certam tot ne impacam
-Am 2 prietene care imi sunt mereu alaturi...se stiu ele...si le multumesc pentru prietenia lor
-Prietenii adevarati nu te lasa la greu, te ajuta cand ai nevoie de ei, numai tu m-ai ajutat si iti multumesc neconditionat kiss
-Fie ce o fi eu te voi considera cea mai buna prietena a mea happy
-Multe persoane sunt invidioase pe noi, pentru ca tot ce facem, facem impreuna (asta inseamna sa fim prietene adevarate) happy
SPER SA ITI PLACA happy
FUNDITA? happy