| Irmmma a întrebat:

Credeti ca la 14 ani sunt prea mica sa ma sarut cu un baiat?

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Nu, nu ești. Asta este părerea părinților, a familiei. Dar ei nu văd că vremurile se schimbă, socitetatea evoluează și noi tinerii odată cu ea. Trebuie să fim "șmecheri" nu?
Așa, și acum sigur ai și tu emoțiile pe care le are orice fată înainte de primul sărut. Nu uita totuși că trebuie să fie o amintire plăcut, și o senzație la fel de asemenea. Așa că sfatul meu este să lași loc pentru un băiat care merită să facă faza asta. Care știi că te iubește și îl iubești și tu. Chestia asta vă va face fiecare sărut unul special.; x
Baftă!

32 răspunsuri:
| DiAnne_8069 a răspuns:

Nu saruti un baiat la o anumita varsta, faci asta cand simti ca esti pregatita...

| Aicilef a răspuns:

Nu vad rostul.

| coolgirld a răspuns:

Da abia la 16 ai putea

| danaalexa a răspuns:

Deloc! eu ma gandeam ca sunt prea mare sa nu fi avut primul sarut si am 14 ani.deloc deloc deloc altele fac asta la 11 alea sunt prea mici 13-15 ani varstele ideale pentru asa ceva totu vine de la sine si la timpul lui daca ai ocazia eu zic nu e prea devreme.

| CalipsoGirl a răspuns:

Nu cred... daca iti place de el blushing, nu vad de ce nuhee hee

| ionutk9 a răspuns:

Nu nu cred ca esti prea micawinking

| Necunoscută a răspuns:

Dacă tu crezi că esti "ready" să faci asta, e okehappy

Nu este o vârstă la care toţi să se sărute oh go on o faci când ai cu cinelaughing şi când esti pregătitbig grin

| marya a răspuns:

Nu! du-te sa il saruti

| maduts a răspuns:

Te poti saruta cu un baiat la ce varsta vrei u happy
eu cred ca nu esti mik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cred ca 14 ani este varsta perfecta pentru primul sarut!winking Adica de la 14 ani in sus trebuie deja sa existe in viata ta 2, 3, 4... saruturi!:-> Dar s-ar putea ca acest prim sarut sa iti provoace un pic scarba. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe obraz sau pe gura? Frantuzeste sau cu buzele strinse? Vezi, intreaba-l inainte daca s-a spalat pe dintihee hee

| Stefanaaa a răspuns:

Nu. La 8 ani esti mica rolling on the floor

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Nu chiar... daca chiar iti doresti asta si vrei sa stii cum te vei simti cand saruti un baiat care iti place, nimeni nu te opreste, iar daca nu vrei si crezi ca nu esti pregatita pentru asta... fa-o cand crezi ca esti pregatita!winking

| MoreTime a răspuns:

Pe iubire nu exista lege, doar pe s*x. So, pana la 18 ani iubeste cat vrei si saruta-l de-i sar dintiibig grin si i se veştejeşte gurabig grin

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Nu.
sunt care s.au sarutat mai repede.
dar nu sa te saruti doar de dragu de. a te saruta.
sa te saruti daca. l iubesti si daca stii/simti ca si el te iubeste.
altfel n.are sens. asteapta momentu' potrivit si baiatu' potrivit.

| lya18 a răspuns:

Sigur ca nu! La varsta asta e si normal sa vrei
Doar sa nu incepi de la 14 ani. cu "altele.crede-ma ai atata timp happy o zi frum

Răspuns utilizator avertizat
| Madalina_5058 a răspuns:

Altele intreaba daca are ceva sa te culci cu un baiat de la 13 14 ani si tu iti faci probleme daca se intampla ceva de la un sarut. Bravo, rar mai intalnesti asemenea fete in ziua de azi.

| AlexandraFoo a răspuns:

Nu, da de ce nu ai facut-o mai devreme?

| Mihaitsa22 a răspuns:

Altele la 14 ani au un copil dupa ele si cel putin un avort...deci si in concluzie, nu, nu esti prea mica:*

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, oarecum e ceva normal în zilele noastre, dacă se rezumă la sărut şi nu şi la altceva e ok! Baftă!

| edrinaady a răspuns:

Eu cred ca esti la virsta pefecta pentru a avea o relatie cu un prieten deoarece la 13-14 ani incep sentimentele de dragoste si alte chestii

| kittycat_9803 a răspuns:

Nu, nu esti chiar deloc mica.

| emy_2547 a răspuns:

Nu! Nu prea conteaza varsta.sunt fete mai mici ca tine care sau sarutat, asa ca nu cred ca e nici o problema:*

mariana
| mariana a răspuns:

Da, cu certitudine esti prea mica pentru un sarut, pe considerentul ca, sarutul este o promisiune de dragoste pe care tu, fiind prea mica, nu o poti indeplini, iar daca o indeplinesti, poti sa-ti distrugi copilaria si viitorul pe care ar trebui sa ti-l creezi acum, cand esti in perioada de formare ca om, pregatindu-te pentru viata.
Sarutul trezeste la viata "hormonii" care si asa "tropaie" la aceasta varsta si atunci sunt situatii cand, chiar fara sa-ti doresti de la un sarut se poate trece la o dragoste fizica, care poate sa te faca sa regreti ca te-ai aventurat. Cred ca stii la ce ma refer.
Baiatul cu care te-ai saruta, are si el aceleasi probleme ca si tine cu hormonii si daca-i trezesti prea repede la viata ramai un "copil neajutorat" posbil cu un alt necaz dupa tine. Asa ca, sfatul meu este sa astepti pana mai cresti si sa accepti o dragoste platonica, cu o strangere de mana, cu un sarut pe obraz si cu realizarea unor activitati si hobiuri comune cu baiatul care-ti place si caruia si tu ii placi.
Sa cresti mare si sa-ti folosesti mintea si nu inima in aceasta perioada a vietii tale, alegand prioritatile despre care ti-am vorbit.
Sa fii iubita.

| hippiemuslim a răspuns:

Ma bucur sa aud fete de 14 ani care discuta despre primul sarut si nu altceva. Ideea e sa iti placa baiatul si n-ai decat sa incerci happy
Poti lua sarutul ca pe ceva special sau nu.
Cred ca daca ai ruga o prietena de-a ta sa va sarutati ai fi mai sigura pe tine. Succes happy

| hippiemuslim a răspuns:

Mariana tu aberezi frumos dar ma tem ca n-ai nicio idee despre adolescenta. Ti-ai dat recent doctoratul in psihologie de iti place sa iti impui viziunea ta despre copilarie asupra celorlalti?
Fa ce doresti tu, domnisoara, 14 ani este o varsta suficient de mare cat sa poti gandi si singura.

| IrinaAndreea a răspuns:

Nu cred ca esti mica, doar sa fie cineva care sa merite momentul asta special, de care sigur iti vei aminti mult timp de acum inainte happy

| Cami_1119 a răspuns:

Nu esti prea mik pentru ca si eu am tot 14 ani si si eu am sarutat un baiat

| max_3105 a răspuns:

E okoh go on