| LoryM22 a întrebat:

Cu ce pot sa lipesc niste scoici din Marea Adriatica pe sticla? Dar sa reziste ca vreau sa stea in pozitie verticala dupa ce le lipesc pe sticla.MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| laura_2327 a răspuns:

Intradevar le poti lipi cu super-glue, picatura, dar si cu adeziv incolor! exista niste tuburi mai mici de adeziv incolor si nu sunt foarte scumpe! poti cumpara unul si poti lipi scoicile frumos pe sticla fara sa se vada pe partea cealalta lipicul
sper ca iti va fi de folos :*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încearcă "picătura", "superglu", etc.
Pa, pa.

mlm
| mlm a răspuns:

Le poti lipi si cu aracet, fiica mea face tablouri de genul asta cu scoici si pietre colorate si tin foarte bine.

| elena a răspuns:

Cauta un clei special pentru lipit tavanul fals, eu am asa ceva, este foarte bun...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Aracet amestecat cu hartie igienica (pentru consistenta) - garantat. Am lipit eu acum 20 de ani sub forma de piramida si tot asa sunt si acum.

Janina
| Janina a răspuns:

Silicon invizibil... happylipeste foarte bine mai ales pe sticla tongue

| ioana17bebe a răspuns:

Cu super glue in nici un caz, eu am lucrat odata la globuri, ca sa lipesc sclipiciul pe ele le lipeam cu aracet, dar sclipiciul e ca praful subtire, iar scoicile sunt sigura ca sunt mai mari... fa o proba cu una si cu 2 picaturi de aracet, depinde daca sunt mari nu. ti garantez sa te tina mult sau...cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nimic

| Balazsi_Alexandru_1982 a răspuns:

Le poti lipi cu patex.este transparent si tine foarte bine...

| Vasile_Geanina_1990 a răspuns:

Cu aracet