| Danielairina a întrebat:

Cu ce program pot face fundalul unei poze sa fie in ceata? ...Adica fundalul sa se vada incetosat, dar eu sa ma vad clar. FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Bună,Daniela!
1.PhotoScape este un program de nota zece.Iţi recomand să îl iei de aici:http://photoscape.en.softonic.com/
Dacă vrei o astfel de poză, vei avea nevoie şi de ajutorul lui,, pizap". El nu trebuie,, luat". Il poţi folosi online, uite un link:http://pizap.com/

2.Primul lucru pe care trebuie să îl faci este să intri în photoscape. Dai click pe,,editor"apoi pe,,desktop"sau dacă poza se află într-un alt folder,dai click pe folderul respectiv. După aceea, dai click pe poza care vrei să fie editată. O să observi că sub ea vor apărea nişte opţiuni: home, object,crop şi tools. Tu dai click pe,,crop",,,crop freely",şi alegi o mărime.(nu contează foarte mult care.)şi,,marchezi"doar partea care te înconjoară pe tine. Dupa aceea dai pe,,crop" şi apoi mergi în,, home". Dacă vrei să apari puţin mai,, editată", trebuie să dai pe bright, color, şi stabileşti cum vrei să arăţi.La final,dai pe ok şi continui treaba. Dacă vrei să fii mai luminoasă, dai pe,,bloom"şi procedezi la fel ca la Bright,color, dar,în cazul în care vrei să fii mai simplă, este de ajuns să foloseşti doar,,crop". Ultima,,sarcină" pentru Photoscape este să dai pe save, apoi din nou pe save. Aşa se va salva şi originalul pozei.
La fundal, foloseşti exact aceeaşi metodă; numai că la bright, color, o să descoperi o,, linie"care face imaginea mai întunecată..sau în ceată.O să stabileşti tu acolo.

Stii ca mai ziceam ceva şi de pizap, nu? E, acum trebuie să îl foloseşti pe el.Intri în Pizap, dai pe start,şi apoi:edit photo, pui fundalul,folosind,,add photo". O să apară o imagine cu o foarfecă lângă ea; dai click pe aia, pui poza editată cu tine în Photoscape. Apoi,faci un png. Uite cum: faci,,verde"doar partea care vrei să rămână (adică tot corpul tău), apoi,dai pe,, ok", sau,, save", ce îţi apare acolo. O să pui png-ul peste vechea parte cu tine (in aşa fel încât să apari tu mai clară şi mai luminoasă).Dai click pe,, download image"şi aştepţi. Si aşa ai editat poza! Succes!
P.S: Este posibil ca Pizap să nu meargă în momentul acesta, stai calmă, încearcă mai târziu, trebuie să îşi revină el!

9 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Photobrush sau photoscape

| TreiSurori a răspuns:

Te pot ajuta eu cu photoshop
ecaterinabarbie id happy

| buzucan a răspuns:

Iata 3 site-uri de modificare poze, acolo gasesti si tutoriale pentru programe:
http://programdemodificatpozeonlinegratis.info/
http://programdemodificatpoze.com
http://programdemodificatpozeonline.com/
E imposibil sa nu gasesti un program care sa-ti fie pe plac.

| HopOMyThumb a răspuns:

PhotoScape..http://photoscape.en.softonic.com/ il instalezi si vezi ca sunt mai multe optiuni. unde-va pe jos scrie MOSAIC...Bafta!

| XxxXqSimonaElenazX3269XxxX a răspuns:

Păi hai să îți zic să îl faci chiar în ceațăwinking.
Deschizi Facebook. Dai la caută și scrii PicMonkey. https://apps.facebook.com/picmonkey/?fb_source=search&ref=ts&fref=ts.Sau dă click pe linkwinking. Dai la upload photo or trag here.
Alegi o poza din calculator sau după Facebook. happy În stânga îți apare un ruj. Dai clikc pe el și după pe Wrinkle Remove. Și dai pe poză. O să îți apară o bulă transparentă. Dai cu ea doar pe fundal. Dai pe Apply. După dai pe Eye Brightenwinking. Dai tot cu bula aia doar pe tine. Dai tot pe apply.Dai pe un fel de licoare magică. Dai la Fade până la 25%.winking Dai apply. Dai save. Save photo. Îi dai un titlu (Eu.jpg de exemplu). Și cam așa.winking Sper că te-am ajutat.

| Nisipeanu_Silviu_1990 a răspuns:

Cu pizap

| ZuZutkd a răspuns:

Pai..Sunt o multime de programe big grin
Eu de obicei folosesc : Photoschape;]
e f0arte buuuun;*

| XxxXqSimonaElenazX3269XxxX a răspuns (pentru ZuZutkd):

Ba nu nu e. E varză. E bun doar să faci poze de profil și de copertăwinking!

| Lupu_Ecaterina_ a răspuns:

Multumesc