| Equilibrum a întrebat:

Cu ce se pot desena bijuteriile din Fimo? Cand pot sa fac asta, inainte sau dupa ce le pun la cuptor?

1 răspuns:
| littlesunshine a răspuns:

Poti sa pictezi cu vopsea acrilica sau in ulei..neaparat dupa coacere, si inainte sa degresezi un pic suprafata cu o bucatica de vata si spirt. Apoi dupa vopsire poti folosi lac daca vrei. Eu am o vopsea de la cineva care lucreaza la tipografie si e super. E fluida nu trebuie sa ii pun apa deloc si e super intensa.
Bafta!