| anonim_4396 a întrebat:

Cu ceva timp in urma intamplarea a facut ca sa am norocul sa prind niste bilete la concertul lui Andrea Bocelli in Manchester. De atunci ma tot intreb, dupa moartea lui Luciano Pavarotti, ramane Bocelli prima voce in lume? http://www.youtube.com/watch?v=fFl6Gr--ugg&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Titani sunt si vor ramane si Jose Carrera si Placido Domingo dar si eu as alege oricand sa ascult un concert cu Andrea Bocelli pentru ca, cum spunea el" Până la urmă însă, muzica se ascultă, nu se povesteşte în cuvinte". Si imi place mult vocea, iubirea si pasiunea din cantecele lui.

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Luciano Pavarotti a fost si este prima voce, urmeaza Placido Domingo, Jose Carreras, Andreea Bocelli...

daniela
| daniela a răspuns:

Nu tenori de rangul lui Pavarotii sunt Domino si Carrera

| jane_5414 a răspuns:

Imi place foarte mult Andreea Bocelli, e un om minunat care a trecut in viata prin multe dar Dumnezeu l-a inzestrat cu o voce minunata.Eu chiar as spune ca da. El ramane prima voce in lume.

| Decebal a răspuns:

Eu sunt de parerea ca nu e prea corect sa facem o asa clasificare, fiecare e bun in felul sau ...si regretatul Luciano Pavarotti si Andeea Bocelli si Placido Domingo si Jose Carreras...acest titlu e foarte subectiv!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar Placido Domingo si Jose Carreras? Ai uitat de ei? Oricum, Andreea Bocelli este imediat dupa ei, in clasament. Parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil.Aici e vorba de opinile fiecaruia si "you can't sh*t in the tastes of man". Pot sa spun ca melodiile lui Bocelli sunt singurele care ma fac sa plang si dupa a douazecea ascultare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare este bun in felul sau, dar ce il ridica pe Andrea este prezenta scenica. Vocea sa inspira vulnerabilitate si asta trebuie sa se regaseasca si in prestatia pe scena, fiindca majoritatea oamenilor reactioneaza la vulnerabilitate.In plus, are un zambet care m-a facut sa imi doresc sa ma fi nascut cu 40 de ani mai devreme, in Toscana.Si revenind la voce, melodiile sale vibreaza de atata sensibilitate, n-am cunoscut pana acum pe nimeni care sa ramana indiferent la o astfel de voce. Ce am ascultat pana acum de Domingo sau Carrera m-a lasat relativ rece. Dar, cum spuneam, toti sunt buni in felul lor.