| iauru a întrebat:

Cui ii place sa joace sah? de la ce varsta ati inceput? ce deschideri preferati? piesa voastra preferata.detalii cat mai multe. dupa mine e cel mai frumos joc. funda pentru cel mai interesant raspuns

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cand facem o partida?

| Barajag a răspuns:

Am inceput de la varsta de 10 ani, am fost inscrisa la un club de sah un an, prefer deschiderea cu calulbig grinNu am mai jucat de mult si daca voi ajunge in tara voi cauta pe cineva sa jochappySah-Mathee hee

| iauru explică:

Piesa preferata :calul.singurul din cati am jucat si n-am reusit sa-l bat niciodata e tata nu ca as fi eu cine stie ce talent si n-am participat niciodata la concursuri dar imi place ft mult si dam o partida desigurhee hee

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cand esti pregatit sa ti-o iei, te astepthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat acum 6-7 luni, la scoala. S-a organizat un concurs unde a trebuit sa particip. Spre fericire, am obtinut rezultatul doritbatting eyelashes.
Abia acum cateva luni am descoperit ca sahul nu tine doar de niste miscari executate in cateva secunde, fara cap. Cam asa jucam eu: nu-mi pasa ce pierd, jucam si cine dadea primul sah, castiga laughing. Acum cateva zile mi-am facut cont pe un site si am inceput sa joc mai dur. Imi place sa ies cu tura(desi a durat ceva pana sa nu mi se strice miscare laughing ). Pionul preferat:calul. Mi se pare cel mai imprevizibil pion.

| pau2009 a răspuns:

Mut 2 pasi cu pionul din fata regelui, astfel fac drum si nebunului si reginei, piesa cu care ma descurc mai bine este regina, nu stiu ca sa mai zic dar imi place acest joc, si ma descurcbig grin