| nikolettta a întrebat:

Cum a fost prima voastra zi de liceu?
Astept cat mai multe povesti big grin
fundita

3 răspunsuri:
| matadoru a răspuns:

Prima mea zi de liceu urmeaza...acum in septembrie!

| Bacemi a răspuns:

Prima zi m-a gasit foarte emotionat. Era un nou inceput. Mai ales ca imi propusesem ca incepand cu anul respectiv sa invat cu adevarat si sa am anumit satisfactii. Eram unul din multimea de copii. Dar mai degraba unul din cei foarte emotionati. Multi copii erau lipsit de orice griji, mai degraba nepasatori. Eu sorbeam cuvintele domnului director. Abia asteptam sa vad ce imi rezerva ultimii ani. Ma temeam oarecum si de nevoia de a ma integra in alt colectiv. Tin minte ca vedeam cum se aduna dirigintii si cum fiecare isi ia clasa in privire. Mi-am dat seama imediat cine va ocupa acest loc pentru mine. I-am observat privirea dragastoasa, blandetea si am stiut inca de la inceput ca ea va fi o persoana importanta pentru mine. Si nu am gresit. Chiar a fost. Doamna diriginta m-a sprijinit si incurajat mereu. Si nu a fost doar ceva mecanic. A fost ceva bazat pe sentimente, o relatie bazata pe frumusetea care apare cand elevul vrea sa invete si profesorul il incurajeaza sa nu renunte si sa isi urmeze pasiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahh...Prima zi. Inca imi amintesclaughing. Afara ploua. Eram cu o colega de la gradinita cu care picasem in aceeasi clasa si la liceu.Eram bucuroase ca am intrat amandoua. Aveam emotii. Nu stiam la ce sa ma astept. Oameni noi, profi noi, clase noi, totul nou. La un moment dat vine o femeie si ne spune sa intram in clasa. Noi ne uitam la ea debusolati, iar ea spune "Heiii, ascultati-ma, eu sunt diriga voastra nu femeia de serivici laughing)" Am inceput sa radem toti si am fost nevoita sa ma duc sa fac cunostinta cu ei, pentru ca vazusem ca au mai multe emotii ca minehee hee. O alta colega imi oprise din start loc cu ea in banca, nestiind ca sunt cu cea care m-a urmat inca de la gradinitalaughing. Pana la urma am stat cu amandoua in banca. A fost frumos.