| Anonim271 a întrebat:

Cum accesez aplicatia Magazin Google Play pentru a descarca jocuri, aplicatii etc?
FUNDA!

12 răspunsuri:
| lSummerl a răspuns:

Depinde ai net pe telefon?

| Anonim271 explică:

Pai de pe calc vreau sa descarc o aplicatie ca sa o instalez apoi pe tableta!

| Lukiano a răspuns:

Ar trebui sa ai instalata default aplicatia Google Play sau Google Market. Asigura-te ca ai acces la o retea wireless functionala, acceseaza aplicatia Google Play si alege ce aplicatii sau jocuri sa iti instalezi in telefon sau in tableta. Restul vine de la sine...
Multa bafta!

| Anonim271 explică (pentru Lukiano):

Poi si cum onstalez aplicatia aia?
Ca eu cand intru pe google play si dau sa descarc ceva imi zice ca "nu ati accesat aplicatia magazin google play (pictograma aplicatiei sub forma de punga de cumparaturi alba) de pe dispozitivul dvs. utilizand acest cont de e-mail"?

| Lukiano a răspuns (pentru Anonim271):

De obicei se merge la Setari=>Conturi si sincronizare, se introduce un cont google (daca nu ai unul recomandat ar fi sa iti creezi de pe PC), iar apoi aplicatia Google Play functioneaza fara probleme atata timp cat exista o conexiune la internet. Am avut si telefoane android de mai multe tipuri, si tablete android si la fel am procedat in toate cazurile. Eu unul nu am intampinat astfel de erori.

Daca tot nu iti functioneaza, asigura-te ca softul este original. In ultima instanta daca problema nu se rezolva, mergi cu ea la garantie sau la un service de specialitate.

| Anonim271 explică (pentru Lukiano):

Dar daca imi fac alt cont google o fi posibil sa mearga?

| Lukiano a răspuns (pentru Anonim271):

Incearca. Doar asa vei afla.

| Anonim271 explică (pentru Lukiano):

Am incercat, mi-am facut alt cont google si tot la fel imi apare cand dau sa descarc vreo aplicatie! pffffffff!

| Lukiano a răspuns (pentru Anonim271):

Mergi la un service de profil sa dea ei un ochi daca nu te descurci. Este posibil ca aceasta problema sa provina de la o defectiune de software.

| pStefaN a răspuns:

1. Varianta de PC (trebuie net pe telefon si pe PC)
a) intri pe www.play.google.com
b) sus in dreapta ai Conectare și acolo te conectezi cu contul tau
c) te duci la telefon și accesezi aplicația Magazin Play și te conectezi cu același cont
d) te duci la loc la PC și începi descărcarea

2. Varianta de telefon (trebuie internet pe telefon)
a) te conectezi cu un cont Google
b) începi descărcarea **

Fundă?

| horse18 a răspuns:

Daca ai cum sa faci sa ai internet pe tab... descarci play Magazine direct pe tab... si dupa cauti ce vrei sa descarci, dar nu stiu cata memorie ocupa

| Popescu_Daniela_1978_Lz93 a răspuns:

Daniela