| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa ma port cu tatal meu vitreg?

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pai cit mai normal posibil, daca nu se comporta frumos cu tine, vb cu mama ta si va lua ea masurile necesare, dar daca se comporta frumos cu tine, nu ai de ce sa te porti urat cu el.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Comporta-te cat mai bine cu el.happy Trebuie sa ii demonstrezi ca esti o persoana desteapta si ca ai respect.happy
Succes!happy

auran
| auran a răspuns:

Sa comunici cat mai mult
eu am avut tata vitreg si l-am considerat adevaratul meu tata

| dulshe a răspuns:

Daca el iti demostreaza k te iubeste k un fiu/o fica adevarat/A ar trebui sa te comporti si tu la fel cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce fel de om e, de obicei cu parintii trebuie sa ai multa rabdare si mult calm altfel pot aparea des certuri