| xBlueAngel a întrebat:

Cum as putea sa imi descriu o pasiune? De exemplu sa ziceam ca pasiunea mea este sa cant la chitara, ce as putea scrie despre asta? Am nevoie doar de o idee ca sa stiu cum sa incep...

2 răspunsuri:
| AleeYourLove a răspuns:

Ai putea incepe cu niste intrebari retorice. De exemplu: Ce inseamna pentru voi chitara?, apoi poti sa iti exprimi sentimentele fata de cantatul la chitara, sa descri putin chitara, apoi sa-i "dai viata" prin niste figuri de stil. Sper ca te-am ajutat cat de cat big grin

| BellaKiოNana a răspuns:

Mai întâi de toate poti scrie putin despre muzica :
Muzica …. face parte din viata mea, ocupa un loc aparte in inima mea. Fara muzica eu nu as exista. Ma exprim prin muzica, traiesc prin muzica, iubesc prin muzica si chiar incerc sa fac oamenii sa ma inteleaga prin muzica.