| dantiberiu23 a întrebat:

Cum ati descrie un Craciun perfect pentru voi?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Craciunul este cea mai frumoasa sarbatoare din an. E luna cadourilor,vremea colindelor,momentul cand ar trebui sa fim mai buni,mai calzi,sa daruim iubire,fericire,zambete celor din jurul nostru.
Craciunul este momentul in care toti membrii familiei se intalnesc pentru a sarbatori nasterea Domnului, cand colindele ne incanta sufletul, impodobirea bradului si cadouriile speciale pentru cei dragi.
Craciunul ideal- pentru ca nu cred in perfectiune-este acela cand merg la parinti si petrecem impreuna momente magice, cand le pot darui cadouri, cand pot vedea zambetul lor la deschiderea acestora.
Cam asa este pentru mine Craciunul. happy

4 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Craciunul perfect? Hmmmmm. Am trecut prin multe si am ajuns la concluzia ca daca ai un cont in banca frumusel, esti sanatos si ai alaturi persoanele iubite si dragi tie asta ar cam fi apogeul craciunului perfect. Mai este o varianta care vine din popor si anume "mai bine cinstit si sarac". Acum depinde. Eu unul fac parte din categoria aceea cu poporul si daca sunt sanatos si fericit alaturi de cei dragi este OK. Sarbatori fericite si un craciun perfect.

| Katoteshika a răspuns:

Craciunul perfect este a stai impreuna cu familia(in special parinti), sa jucati ceva, sa glumiti, sa va petreceti timpul undeva.
cu mancaruri si bauturi traditionale, facute de voi, o seara plina de sanatate, magie, fericire si bucurie.
tie cum ti se pare?

| dantiberiu23 explică (pentru Katoteshika):

Pentru mine, Craciunul perfect este atunci cand ai alaturi de tine familia si persoanele iubite. Atunci simti o iubire calda si sincera. Eu unul doar in acel moment simt adevarata magie a acestei sarbatori.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Crăciunul perfect pentru mine se defineşte printr-un singur cuvânt: ACASĂ.