| Levya a întrebat:

Cum devii popular? Sfaturi please, funda...

17 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Trebuie sa ai tupeu, sa fii ''***'', sa intri intr-o gasca mare cunoscuta peste tot in orasul tau.

| Mao a răspuns:

Să fii popular înseamnă să renunți la persoana ta pentru nimic. Până la urmă, cu ce te ajută să fii popular? Dacă faci un bine, nu ieși cu nimic în evidență, ai făcut-o doar pentru a câștiga atenția celorlalți, dacă faci ceva rău, te bârfește toată lumea și cu greu scapi de gura lor. Pentru ce vrei să fii populară? Invitații în baruri, cluburi și la petreceri? Cereri de prietenie pe facebook? Like-uri? Relații? Mulți prieteni?
Când ajungi popular renunți la ideea de prieten. Persoanele populare nu au prieteni adevărați. Vei avea, desigur cu cine ieși la o pizza, sau la o cafea, dar când ai probleme te trezești singur/ă. Vei avea nevoie de cineva și nu va fi nimeni acolo pentru tine.
Ai grijă la ce renunți pentru ideea de popularitate. odată ce ai intrat în joc, cu greu mai poți ieși.

| Nolkyz a răspuns:

Fata de la miezul nopţii sau de la pagina 3.

| Levya explică:

Ma bucur ca te corectezi

| odo89 a răspuns:

Uite-te la desene laughing

| Levya explică (pentru odo89):

Uite-te laughing ce gramatica ai

| odo89 a răspuns:

Corect este "uita-te"!

| mat31new a răspuns:

Vorbesti cu toata lumea, dai party-uri, faci cinste in fiecare saptamana cu cate o bere sau un suc, mergi cu gasca de baieti si ii bati pe cei care nu te respecta, agata fete.

| Asami a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu toata lumea pe care o cunosti si sa te implici in cat mai multe activitati...asa lumea o sa inceapa sa vorbeasca despre tine...incearca si sa fii amuzant si sa petreci cat mai mult timp cu persoane populare.

| felyfifi13 a răspuns:

Nu este o regula a popularitatii, dar uite cateva sfaturi: sa fii amabila cu toti, sa stii sa te imbraci, sa te coafezi si sa te machezi, sa fii putintel fitoasa si infipta. aaa, si trebuie sa le dai motive oamenilor sa vrea sa te conoasca, deci fii o persoana de invidiat... mult noroc.

| stmsorinik a răspuns:

Te uiti la Etno TV.

| Levya explică (pentru stmsorinik):

Si stmsorinik, nu, nu ma uit pe Etno TV.

| stmsorinik a răspuns:

Glumesc, Glumesc, Stiu, E mare rusine daca dai pe canalul acela... :-) (Nici eu nu ma uit, nu ma pasioneaza ) Pai, un sfat ar fi sa te folosesti de abilitatile tale, la ce te pricepi mai mult, pentru a impresiona... De exemplu rolele. Rolleblading-ul este un sport universal :-)), deci, daca te-ai pricepe ar fi bine. Sper ca sfatul meu ( un exemplu ) ti-a fost de folos. Dar ceea ce trebuie sa intelegi din tot ce ti-am spus, este ca te poti folosi de ablilitatile tale pentru a impresiona;-)

| catalinaics a răspuns:

Nepunand astfelt de intrebari pe TPU.

| Levya explică (pentru catalinaics):

Pai TPU e special facut pentru a pune intrebari, deci, nu vad care e legatura...si poate vreau sa stiu despre o prietena daca incearca asta...

| catalinaics a răspuns (pentru Levya):

Sigur,sigur. TPU e pentru intrebari, nu pentru copiii frustrati de propria prostie.

| Levya explică (pentru catalinaics):

Sunt frustrata pentru ca ai raspuns la intrebarea asta desi o credeai tampita, se vede interesul...