| Ancuta7878 a întrebat:

Cum e la "moda" sa zici : serus. ceao. sau salut. ( daca e alta ziceti-o)

18 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Eu sincer zic "salut" sau "sall" (nu pe messenger, ci in realitate). Cand ma enerveaza unii si trebuie sa plece le zic (moda mea): "hai pa" sau "ceao" ori "pa-pa!"... Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Cezar a răspuns:

Nu se zice "serus" ci "servus".
Sunt de acord cu Kaleidoscope, se zice Salut happy

| ThePoet a răspuns:

Spune "salut". Nu esti nici italian nici ungur. Esti roman.

| ThePoet a răspuns:

Sincer. Daca te pisi pe Romania atunci Romania se va pisa pe tine. Ai grija, ca e usor sa dai din cioc cand esti copil.

| Leocerba a răspuns:

Nebuna,cel mai cel ar fi sa zici : Traiasca familia umana, formata din oameni care-si induc de buna voie si nesiliti de nimeni ideea ca tara e de "krahat", dar ei insisi formeaza tara!
Ar fi cool sa zici asta... multora li se potriveste big grin

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Nu cred ca este "la moda" asa ceva...
spune si tu cum iti place mai mult...cum iti vine.Nu trebuie sa fie ceva pregatitlaughing

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Off...Nu va convine...parasiti'o.laughing
Si.NebunaThaa...Scrie mai usor...Si poate mai corect O_O

| Hohenheim a răspuns:

Se scrie ciao.
Nu ceao straight face

| Ancuta7878 explică:

Ma. lasati-ma cu tara asta " Romania " ca ma ***h pe ea.

| Ancuta7878 explică:

Mda. e o tara de krahat.

| gigel68 a răspuns:

Ashalisalamdanam
@NebunaThaa, daca vrei te ajut. o putem face impreuna.

| Karizma a răspuns:

Sallz si buna asta @oOSmileoO

| tybycool a răspuns:

Hellobig grin

| DeeaDee a răspuns:

Mai Servus se zice in Brasov, M.Ciuc si asa mai departe. Eu zic servus pentru ca is unguroaica dar mai zic si buna sau salut nu este o regula. Acum nu ma dau mare ca is unguroaica sau ceva, dar poti sa zici pur si simplu buna ca nu esti italianca sau unguroaica sau orice altceva!

| ionutdj a răspuns:

Atunci daca nu-ti convine mutate din eawinking cel mai simplu.

| oOSmileoO a răspuns:

Ok fraiero...eu imi salut prietenele cu un salut si pupici chiar si p unii baieti si p un baiat care ma place ii zic:cf iubi sa el de obicei imi zice:bine u cf iubirelaughing)

| Ichigo523 a răspuns:

Pe mess e in voca sall pe afara ceau ce faci? sau uneori si in real poti baga un sall scurt.

| codygold23 a răspuns:

Eu sincer spun,, SALUT'' si cand imi iau la revedere spun,, PA '' sau uneori,, CEAO''.