| manuelaaa a întrebat:

Cum este pentru voi un om bun, idealul fiintei umane? argumentatihappy funda!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Manuelaaa, in ziua de astazi nu mai gasesti asa ceva, iar daca dai peste un asfel de om, omu bun cade intotdeauna de prost, te bucuri cand iti face bine, apoi uiti in timp sa il respecti, adica pe principiu: cand iti da iti fata vaca, cand iti cere, iti moare vitelu, asa pateste omul bun. Iar referitor la intrebarea ta, un omul ideal este acea persoana daca apelezi la ajutoru lui can ai o problema sa nu intrebe: de ce? acum? lasa pe saptamana viitoare, nu pot sa te imptumut, am intalnire cu x-y, si lista poate continua, omul ideal iti va zice cu siguranta: da te ajut cu cea mai mare placere neconditionat, asta e omul ideal in opinia mea...o zi buna realizatahappy

1 răspuns:
| Fotbalistul a răspuns:

Un om bun la suflet,inteligent, modest, de incredere, cinstit si sa isi ajute semenii