| XxCrysXx a întrebat:

Cum este sa canti la orga? Este greu sa inveti sa canti la orga?

Răspuns Câştigător
| Rachelyna a răspuns:

Eu obisnuiam sa cant la orga in liceu, si nu mi s-a parut atat de greu, nu ai de ce sa iti faci griji, doar sa fii atenta la primele lectii si sa inveti notele si acordurile. happy

6 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Daca stii sa canti la pian, atunci la orga fluieri, si da e cam greu de cantat, mai ales daca esti incepator si nu stii notele

| Woodenpints91 a răspuns:

Este destul de greu, însă mai uşor decât la chitară. Părerea mea...

| adda004 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Eu cant la chitara si e foarte usorhappytrebuie putin studiuwinking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru adda004):

Şi eu când la chitară, şi m-am jucat puţin şi pe o orgă. Însă cântatul la chitară mi se pare mult mai dificil în comparaţie cu cântatul la orgă.

| CRISTY_6837 a răspuns:

Eu am orga si e cam greu.Trebuie sa fi putin destept ca sa stii ce vrei sa cand si sa ai ureche muzicala.happy

| adda004 a răspuns:

Orga este sora cu pianulhappy este acelasi lucru: numai ca iti va fi putin cam greu sa inveti:* pentru prima oara trebuie sa inveti notele foarte bine (dar nu acele note si cele complicate ale instrumentelor muzicale) succes:*