| RecycleBin a întrebat:

Cum fac la facebook o chestie:Vreau de exemplu sa mentionez o pers. in comentariile mele si sa nu scriu tot numele sa apara numai un nume sau o porecla, dar persoana aceea sa primeasca notificare? Sper ca ati inteles love struckFundita

3 răspunsuri:
| evilcookies a răspuns:

Pui @ dupa care scrii numele (fara spatiu)

| AnotherCatWoman a răspuns:

Sincer nu cred ca ai cum... Eventual scrii porecla si treci in paranteza numele de profil( pe care facebook-ul o sa il asocieze automat cu profilul respectiv).
Spre exemplu "am fost la munte cu Fata-de-flacon ( Ghita Vasile).
Not to useful, I guess! Aici ai cateva chestii interesante; nu sunt legate de ceea ce ai intrebat tu, dar poate iti vor fi folositoare
http://susan-ng.hubpages.com/hub/facebooktricks
Cheers!

| Eklezor a răspuns:

Pui @ iar apoi stergi ce nu vrei sa apara, dar ai grija sa ramana pe albastru.
De exemplu este Cristina dar vrei sa scrii Cris, pui @Cristina si stergi tina.
Sper ca ti-am fost de ajutor.