anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac o piniata?

Răspuns Câştigător
| Fazanu a răspuns:

Pai depinde de model... eu iti zic cum sa faci una mai usoara... la inceput indoi un carton in forma de ciliondru, il umpli cu bomboane si ii faci 2 capace. La un capat vei pune o bucatica mica ce va reprezenta coada, iar la celalalt un cilindru mai mic pe care vei monta capul. Capul il poti face tot dintr-un cilindru, aceasa metoda fiind mai usoara. Ii pui urechi si ii desenezi cu un marker ochii, nasul, gura. Apoi ii pun pe cilindrul cel mare 4 picioare... ii legi o sfoara si gatabig grin

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:Iw2oM6ccPFQJ:...clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umpli un balon cu bomboane. Apoi faci un amestec de apa si faina.Lipesti bucati de hartie alba (sau orice culoare)cu amestecul obtinut.Asteptati sa se usuce, apoi puteti decora balonul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umfli un balon faci un amestec din apa si faina lipesti bucati din hartie (preferabil colorata sau dintr-o revista). Astepti sa se usuce apoi spargi balonul cu un ac.Bagi bomboane in el dupa care acoperi locul cu hartie unsa cu amestecul de mai sus dupa care o legi cu o floara ii faci niste ochi, un nas, o gura e. t. c.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei doua palari pui bomboane in una dintre ele dupa aceea pui palaria goala peste lea cu bomboane si o cosi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde sa stiu eu ddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fai e simplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Infasurezi bomboanele intr-un ziar, iar apoi pui fasi de hartie craponata peste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dasr hjmnhgfjds sshbjftu jmyukl,

]







| Raluca_Marincean_1995 a răspuns:

Mai intai unfli un balon. Faci un patrat perfect nici mic, dar nici gigantic cu marcarul.Trebuie sa lipesti bucati de ziar sau ce vrei pe el cu aracet, dar nu acoperi patratul si lasa sa se usuce, Dupa ce s-a uscat ia un ac si sparge balonul prin acel patrat.Iti va ramane bucatile de ziar intarite cu aracet. Pune bomboanele si cu patratul pe care l-ai folosit acopera gaura.

Întrebări similare