| a8n5x2 a întrebat:

Cum fac sa scap de scoala? adica macar o zi.am incercat-o paia cu creta si nu a mers.

4 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

Simplu! Ramai acasa.

| SunIsUp4ever a răspuns:

Salut, stiu ca multi urasc scoala, nu o plac ca se plictisesc, ca stau prea mult la scoala si din motivele astea o indeparteaza, intr-un fel ministerul invatamantului are o parte din vina aici, pur si simplu programa nu are activitati in aer liber in afara de educatia fizica, ar fi bine sa amenajeze curtea scolii cu flori, banci, arbori, sau un un loc de joaca pentru copii mai mici clasele 1-4, ar trebui sa faca din scoala un loc mai colorat mai interesant sa se organizeze iesiri cu clasa la un restaurant, mai multe excursii, profesorii sa gaseasca un anumit mod de-al faca sa inteleaga pe elev, nu sa urle la el, sa-l faca prost, dezinteresat, plutist etc.Dar oare astea cand vor fi?

| sporu a răspuns:

Fa o cerere de invoire pentru o zi adresata directorului ...sunt sigur ca o sa gasesti un motiv bun...bafta

| gabiboos1234 a răspuns:

Pur si simplu chiulesti in loc sa te duci te plimbi prin oras, sat si ai grija sa nu te vada ruda de ata sau parinti sau frati etc