| ionut28 a întrebat:

Cum fac sa schimb culoarea la mess adica in loc de albastru negru? funda plus vot ziceti pls? funda +vot

27 răspunsuri:
| IoanaKincaid a răspuns:

Depinde ce messenger ai.Dar in general ai un punct mic in dreapta sus si dai click pe el si iti vor aparea mai multe culori.

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Sus de tot la mess apare o bulina mica de culoare maro sa portocaliu.In fine. apesi acolo si iti alegi culoarea.

| Anonima1998 a răspuns:

Deci dai Sus la Messenger -> Preferences (Ctrl+Shift+P)->Appearance->Change Skin...
fundita puppy dog eyes

| sweet2kitty1049 a răspuns:

Deschizi messu si sus in dreapta colt este inainte de simbolurile de dat pe bara, facut mare, inchis fereastra este ceva ca o sfera. dai click pe ea si iti alegi ce culoare vrei... succes!

| Damnare a răspuns:

Te duci acolo unde scrie mesenger sus. Deasupra scrie Yahoo! Mesenger si exact dupa asta ai un fel de cerculet unde daca pui mouse.ul pe el iti apare: Personalize Yahoo! Mesenger with different skinswinking.

| L0lady a răspuns:

Depinde de versiunea pe care o ai, pentru ca la unele nu merge sa schimbi culoarea. Daca vrei musai culoarea negru iti recomand Yahoo Messenger 10, dar ocupa destul de mult. Parerea mea e ca mai bine ramai la mess-ul clasic, albastru sa nu tocesti ca mine tastele: CTRL+ALT+DELETE. Te-am pupat!

| oanna_1779 a răspuns:

Sus intre yahoo mesenger si _ aia ca sa il pui jos este o chestie si dai pe ea si iti alegi culoarea

| amykool a răspuns:

Dupa ce te-ai logat apare sus in colt langa x unde iesi este un patrat unde maresti pe tot ecranul si o _ unde il lasi in jos langa el ii un cerc cu galben in el apesi pe el si iti alegi de acolo cel putin asa ii la mine big grin

| Andreeax3 a răspuns:

Dai la messenger la preferences apoi la apperance apoi la change fonts and colors. si dai si alegi culoarea

| 0pufarinA a răspuns:

Ca sa chimbi culoarea mess-ului urmeaza urmatorii pasi:
Messenger -> Preferences -> Appearance -> Change skin. De aici alegi aspectul pe care il doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la lista de mess-sus la messenger-preferences-appearance-change skin si vezi acolo.

| Wildie a răspuns:

Intra pe mess; vezi acolo unde e x-ul sa-l inchizi? Pe acelasi rand e o bulina maro. DAi pe aia si o sa-ti arate mai multe culori si tu alegi negru

| anndrada98 a răspuns:

Acolo sus la mess unde este butonul sa pui mess-u in bara sau sa inchizi in stanga lor este un cerc. Apasa pe el si gasesti acolo culorile... fundita?

| Infernia a răspuns:

Buna. E o biluta mica portocalie sus in dreapta. Dai click pe ea si iti alegi.

| trifescugabriela a răspuns:

Pai intra pe mess si uitate sus acolo unde dai sa pui messul in bara, langa liniuta aia e ceva acolo rotund, dai click pe rotundul ala si acolo iti alegi culoarea, ai sa ai la sfarsitul liniei o sageata dai de sageata sa vezi ce mai este si alegi una din toate patratele alea din lista, daca il vrei pe ala negru dai click pe el si iti va aparea messul negru!

| Stefffanutzzzz a răspuns:

Pai ai sus in dreapta un cerculetz e acolo sunt temele mesului

| Kheeda a răspuns:

Ai sus mai multe "Teme" happy Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| MissDelevingne a răspuns:

Buna!

Chiar acolo sus,deasupra listei scrie Yahoo Messenger drept in partea dreapta,apare un buton mic de culoare portocalie. Dupa el urmeaza inchidere de fereastra, micsorare, etc...stii tu ca doar de acolo inchizi fereastra big grin

Bun inainte de astea se afla butonulhappy Dai click pe el, iti apar culorile,dai pana gasesti culoarea potrivita, sunt sageti, si apoi dai click pe culoare si gata happy

Sper ca te-am ajutathappy Eu asa mai explicit...happy

| Rebeca_5235 a răspuns:

Este acolo sus la mess o bulinuta colorata in Orange. dai pe ea si acolo ai mai multe optinui,; anga X de inchidere

| Stelistul a răspuns:

La Yahoo Messenger acolo unde iti bagi tu ID-ul si parola sus de tot in caseta aia scrie Yahoo Messenger.Pe aceeasi linie in aceeasi caseta o sa gasesti o "bulina" pe care daca tii click scrie "Personalize Yahoo! Messenger with different skins" si iti alegi de acolo printr-un simplu click! A

| alexandra24i a răspuns:

In coltul din dreapt cum te uniti sus de tot este ca un fel de cerculet si iti alegi culoarea neagra

| Razvan94 a răspuns:

Depinde de versiunea de mess pe care o ai...la mine este in dreapta sus (acolo unde e minimize, maximize si close) ai un cerculet dai click si selectezi ce culoare doresti. sper ca te-am ajutat

| xalex96x a răspuns:

Intra pe mess(logare) si ai in dreapta sus o bulina portocalie ci dungi albe mica si daca apesi pe ea o sa poti alege fundalul! FUNDA PLZ!

| ElisaMariaXX a răspuns:

Vezi ca sus unde dai casa pui pe bara e langa un cerc mic, dai pe el si iti apar acolo toate culorile :*
Imi dai fundita?

| youandmy a răspuns:

Pai e simplu. undeva ssus iti apare sa bagi in bara, un x si un cerculet, apesi pe cerculet si o sa ati apara mai multe culori, apesi clik pe care iti place si aia ramane, si tot asa daca vrei sa o schimbi din nou

| miku0101 a răspuns:

Sus la mess trebuie sa fie un patratel sau un cerc. dai acolo si iti alegi!

| Gobo a răspuns:

Descarca-ti aplicația Mafu de pe Magazin Play. Și vei putea pune culori de multe feluri la cine vrei.