Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum fac unii sa isi schimbe vocea in cat seamana exact cu un actor/personaj? Vreau si eu sa imit vocea lui Tom Hanks sau Ray Stevenson... Ma gandeam ca Tom Hanks a jucat rolul unor personaje din desene(woody-toy story, conductorul din Polar expres si Mos Craciun, tot din polar expres). faza e ca avea voce diferita in toate big grin. Cum?

6 răspunsuri:
| NopeCheers a răspuns:

Incearca un ClownFish ( daca vrei ceva artificial ), cei care fac anumite voci nu sunt facute pe calculator in mare parte, isi pot schimba ei vocea.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru NopeCheers):

Cum imi pot schimba si eu vocea? Pur si simplu cand ma prostesc...si o fac mai groasa/subtire?

| Rührselig a răspuns:

Ori prin programe speciale poţi tunna vocea sau sunt anumite tehnici cu care actorii în principiu şi ventrilogii îşi schimbă tiparul vocii.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Rührselig):

Eu vreau sa stiu cum, in real, fara programe big grin.

| MonaDee99 a răspuns:

,,In real'' trebuie sa ai si putin talent sa iti poti schimba vocea dupa bunul tau plac, daca nu iti iese si cu exercetii, etc., nu ai ce face happy.

| angy06 a răspuns:

Cel putin eu ma gandesc la acel moment si incerc sa interpretez cu aceeasi emotie speranta etc si de multe ori imi iese