| snbxhxhshhs a întrebat:

Cum folosesc biletul clasic de autobuz?

6 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Depinde de oras. In unele, in autobuze exista compostoare (cu gaurire sau imprimare data) si introduci biletul acolo.
In alte orase, nu trebuie sa faci nimic. Cu conditia sa-l cumperi din autobuz. E valabil cel mult pana la capatul liniei.

| cfrtobias a răspuns:

Cati ani ai?

| Mtoni a răspuns:

Biletul clasic de autobuz se introduce în compositor prin partea de sus apoi se apasă cu putere butonul din față. Se scoate biletul și se verifică dacă s-au realizat găurile în hârtie.

| omaniparmeum a răspuns:

In autobuz se gasesc aparate de compostat si doar trebuie sa bagi biletul in aparat pentru a se imprima pe el ora si data. Pe bilet ar trebui sa fie o sagetica care sa arate sensul in care trebuie bagat biletul in aparat.

| Giuliano24 a răspuns:

Mai exista așa ceva? Este doar cardul STB, se apasă pe butonul cu nr 1 la compostor și pui cardul

| Yuoia a răspuns (pentru Giuliano24):

Nu toti locuiesc in Bucuresti!