| IoanaDariaH a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa-mi cumpere un catelus? Nu de talie mare si nici de rasa.Scumpi? Nici vorba 20 de lei un pui duminica din piata.Acolo vin oameni si vand gaini,caini,pisici, iepuri etc.

P.S.Stau la apartament cu 3 camere

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand stai la bloc, nu este voie cu caini, pentru ca rsicati sa primiti amenda pentru tuburarea linistii publice.
Daca vecinii fa reclamatie de mai multe ori, puteti fi pusi in situatia sa va mutati din bloc.
Deci, cainele nu este acceptat si indicat sa stea la bloc.
Cere-le parintilor o pisica, aia nu face zgomot, in plus, nu cere sa iasa afara sa-si faca nevoie si nici nu miroase urat ca un caine, care trebuie spalat saptamanal si scos afara de 2-3 ori pe zi.

| IoanaDariaH explică (pentru Violleta2022):

Am vecini super de treaba.Anul trecut mi-a murit cainele din cauza unei afurisite de capuse. Facea galagie latra si scheuna dar vecinii mei nu au spus nimic deoarece mai sunt caini in bloc

| Cata1987 a răspuns:

Trebuie sa le demosntrezi ca poti fi responsabila, si bineintles sa rezultate bune la invatatura.
se apropie craciunul... daca iti doresti foarte tare un lucru, se va indeplini...e spiritul Craciunului
te pup

| IoanaDariaH explică (pentru Cata1987):

De note nu este problema.Ca am doar de 10....bie 2 de 9 dar atat.
Ce e drept e ca joi am dat teza la romana si luni dau la mate dar Doamne Ajuta!

| Cata1987 a răspuns (pentru IoanaDariaH):

Poate i-l vei primi :X
iti tin pumnii

| IoanaDariaH explică (pentru Cata1987):

Mersi.

| wheresaidyougoing a răspuns:

Spune le ca asta te ar putea ajuta sa te maturizezi mai mult si ca ai putea da stai mai mult afara decat pe telefon sau laptop pentru ca ar trebui sa te ocupi de el