| Power007 a întrebat:

Cum intelegeti fraza?-,, Cand o persoana prezinta multe momente de luciditate devine brusc de neinteles si irationala iar comportamentul este pus pe seama rebeliunii" Funda pentru cel mai bun raspuns( mersi anticipat).
PS: interpretati sin punct de vedere medical.

1 răspuns:
| Adriana_1090 a răspuns:

Trebuie sa iei pe rand cuvintele din fraza ca sa poti intelege; nu sunt medic sunt abia clasa a 9-a la economic; sa revenim, iti dau un exemplu din ce am inteles eu:" cand o persoana vorbeste cu ea insasi :sigur eu am gresit, trebuie sa fac ceva in situatia asta" comportamentul persoanei este usor iesit din comun oricine ar vedea un om vorbind singur ar zice:"sigur asta e nebun"; concluzia:un om care gandeste prea mult devine irational! Sper ca te-am ajutat