| Gangsta girl` ;x a întrebat:

Cum pot face bratari in genul acesta:D http://images.google.ro/......tp?/imgres Dau >fundita:"(sper ca am pus bine categoria)

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Am gasit acest link: http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/ sper sa iti fie de folos.

Cu prietenie,
Sol :).

9 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Sunt foarte frumoase.love struck
Sunt doua variante:sa le impltesti, dar e mai greu.Trebuie sa impletesti cu mai multe fire(cam 10, dupa cum vad eu...), lucru care nu e la indemana oricui.
Varianta a doua, este aceea de a le tricota. Poti folosi ate foarte subtiri. Mi se pare ca numai pe dos... Daca nu sti sa crosetezi, iar e o problema. Cere cuiva sa te invete, odata ce ai inteles, nu vei uita prea curand.
Mie mi-ar placea asemenea bratari... Daca vrei sa faci si ceva banuti, le poti vinde cu 1 leu bucata.hee hee E CRIZA!
Succes! DAca ai nelemuriri, trimite-mi un mesaj privat.happy

| LCD a răspuns:

Si eu fac happy

| BiaJ a răspuns:

Este foarte usor.hee hee o sa-ti explic dac vrei... bya.angel17

| BiaJ a răspuns:

Bya.angel17 si o sa iti explichappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu multa rabdare se fac destul de usorhappy vand cu 10 lei bucata dif modele culoribig grin cine vrea ma gaseste la id cc_byby

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey iti zic cum se face cel mai simplu 1 iei 4 fire de ata de diferite culori apoi faci un nod l capat le pui pe unul din alea de prezentat si incepi sa ordonezi firele iei primul fir si faci 2 noduri directe pe firul 2 apoi firul 3 apoi firul 4 si asea faci cu toate firele pana ti se termina ata sau pana unde crezi u ca e de ajunswinking iti dau un mic sfat lasa atele mai lungi ca dupa o sa iti fie greu sa termini bratarawinking fundita plsbig grin

| maibinenu a răspuns:

Cu ata ac si putina indemanare poti face bratari ca alea... dar e cam greu...incearca

| elisabeth a răspuns:

Http://amdoar18ani.ro/bratarile-prieteniei-cum-se-fac/

cel mai simplu e sa citesti tu de acolo :)