| ELEMENT3110 a întrebat:

Cum pot face parteneriat cu youtube? Dupa ce accept conditiile trebuie sa mai fac ceva?

Răspuns Câştigător
| ale28bz a răspuns:

Nu, theoretic nu mai trebuie sa faci nimic, cand contul tau va fi aprobat iti va aparea in cont (la Tabloul de bord) sub numele canalului,, Partener Youtube,, Intri in Manager video aici bifezi casuta din dreptul fiecarui clip pe care vrei sa il monetizezi ( Atentie sa ai drepturi de autor pentru tot ce prezinti, Inclusiv coloana sonora) dupa ce ai bifat dai la Actiuni si alegi Generare bani

| ELEMENT3110 explică (pentru ale28bz):

Si banii cum fac sa ajunga la mine? Trebuie sa platesc eu ceva sau cum?

2 răspunsuri:
| ale28bz a răspuns:

Nu, nu trebuie sa patesti nimic, numai sa asociezi contul latu de Youtube la un cont Google Adsense, iar contului Adsense sa ii asociezi un cont bancar ( Visa sau MasterCard ) Banca Transilvania nu percepe comisioane ( ai grija cand iti faci contul adsense sa dai datele corect 100% cand in contul tau se strang 10 dolari iti va fi verificat contul trimitandu ti o scrisoare la adresa mentionata in care vei gasi in cod pin pe care va trebui sa il introduci la cerera Google in contul tau Adsense) Pentru ati mari rata de castig iti recomand sa iti creezi repede un blog pe Blogger ( e gratuit) si il monetizezi cu Google Adsense in felul asta vei ajunge mai repede la minimul de plata care la mine a fost de 70 de dolari. Daca ai canal youtube si site le promovezi 1 pe altu site-ul pe Canal si videoclipurile pe site si tot asa. Cauta ingormati pe Google,, cum imi creez un cont Adsense''?, cum imi asociez canalul youtube la adsense?
Sper ca m-am facut inteles, daca nu revin-o si te ajut, poate lasi si un id ceva, daca nu conversam aici, in felul asta mai afla si altii