| iseronee a întrebat:

Cum pot face sa treaca 7 zile mai repede?

Răspuns Câştigător
| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

1. Lucruri pe care poti sa le faci fara sa ai nevoie de nimic

Clipeste des si dupa inchide ochii strans, pentru a avea parte de un adevarat spectacol de lumini. (Timp de amuzament: 1-5 minute).

Vei vedea o multime de bilute, stelute si dungi de lumina. Incearca sa gasesti forme cunoscute. Poate subconstientul incearca sa iti trimita un mesaj. Poate acesta este "trimite toti banii tai catre Urban 75", cei care te sfatuiesc cum sa te distrezi.

Incearca sa nu vorbesti despre pinguini. (Timp de amuzament: 1-5 minute)

Sa faci asta este destul de greu, pentru ca incercand prea mult sa eviti un subiect, ajungi sa te gandesti tot la el. Iar daca nu incerci deloc, atunci clar nu vei putea evita subiectul.

Foloseste-ti puterea secreta a mintii (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Alege un trecator si foloseste-ti puterea secreta a mintii pentru a-l determina sa faca ce vrei. De exemplu, sa isi scape plasa, sau sa se loveasca de cineva. Legile probabilitatii spun ca mai devreme sau mai tarziu, una dintre "poruncile" tale tot se va indeplini. Asa ca te poti convinge ca esti un supererou, si iti poti folosi timpul pentru a-ti incerca "puterile".

Scarpina-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Hai, scarpina-te! Chiar daca nu te mananca nimic. Nu-i asa ca se simte bine?

Da note trecatorilor (Timp de amuzament: 10-15 minute)

Da in secret trecatorilor note de la 1 la 10, iar pe masura ce trec, fa-le o critica in ceea ce priveste stilul de imbracaminte, tunsoarea sau pantofii.

Repeta un cuvant pana cand isi pierde intelesul (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Alege un cuvant la nimereala si spune-l cu voce tare pana cand devine o insiruire de sunete fara sens.

Ciupeste-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Ce este durerea? Ce este neplacut? Nu, nu e nimic fizic - totul este in mintea ta. In plus, dupa ce o sa te ciupesti un timp, vrei prefera sa te plictisesti decat sa te mai doara ceva.

2. Lucruri pe care sa le faci cand ai ceva la indemana

Vezi ce este in cosul de gunoi al vecinului (Timp de amuzament: 20-30 de minute)

Poti invata o multime de lucruri studiind ce arunca oamenii. Mai mult, poti descoperi ce secrete tin ascunse. Pe de alta parte, poti gasi obiecte utile, ca electrocasnice care inca functioneaza, sau chiar reviste... de tot felul.

Uita-te la televizor si repeta tot ce auzi, dar cu un accent italian (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Este destul de distractiv. Daca adaugi si elemente de gestica, poti ajunge un adevarat Marlon Brando incruntat.

Farse la telefon (Timp de amuzament: 20-50 de minute)

Foarte distractiv, dar este nevoie de disciplina. Vulgaritatile de tipul "Buna ziua, familia...", nu fac lucrurile sa fie amuzante. Interesant este ca persoana de la capatul firului sa te creada. Mai ales daca ai o poveste ridicola. De exemplu, pune-ti intrlocutorii sa scoata sunete ciudate pentru a testa linia. Sau suna la un fast-food mai important si fa plangeri ciudate in legatura cu meniul lor.

3. Lucruri pe care poti sa le faci cu inca o persoana

Uita-te fix la ceafa unei persoane, pana se intoarce (Timp de amuzament: 2-5 minute)

Functioneaza pe principiul "simt ca ma urmareste cineva". Fa un studiu si vezi daca lucrurile stau chiar asa.

Fa un concurs de tipul: cine e mai putin competitiv (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Incercand sa castigi acest concurs, vei pierde. Daca vrei sa pierzi, atunci castigi, dar de fapt tot pierzi. Daca nu incerci deloc, atunci pierzi, deci castigi, dar de fapt pierzi...

Ia-ti cainele pe sus, ca sa vada lucrurile din perspectiva ta (Timp de amuzament: 3-5 minute)

Gandeste-te: un caine vede lumea de la 15-60 de centimetri deasupra solului. Nu a vazut niciodata ce este deasupra modulelor din sufragerie, nu stie ce ai pe birou, sau in rafturile de sus... La fel, poti incerca sa vezi si tu lumea de la inaltimea prietenului patruped.
Sau mai poti : Du-te si distreazate prin stranduri, joaca footbal sau ce iti place tie,gasesteti ceva care sa te preocupe,poti citi o care, stai pe mass cu prietenii, iesi cu prietena in oras, gaseste tot felul de chestii interesante, joacate cu animalul de companie(daca ai)etc etc.
Te rog funda am mare nevoie

16 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Nu te gandi la ceea ce astepti, cauta-ti ocupatii cum ar fi rasfoirea/ abonarea la acest blog :
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/

| Hăgiul a răspuns:

Zilele tot 24 de ore vor avea. În schimb, ca să nu mai simţi greutatea acestora, fă ce-ţi zic eu acum, respectă toţi paşii.
1. Spune "Hai mai repede" de 250.000 ori pe zi.
2. Să ai lângă tine o căldare cu apă, iar de fiecare data când termini de zis "incantaţia", îţi scufunzi căpşorul în apă, tragi vreun litru la bord şi iar o umpli.
După aceasta, reiei procesul.
Să zicem că nici aşa nu-ţi convine şi este destul de greu. Dacă nu poţi scăpa o săptămâna, de ce să nu scape ea de tine? Urcă până la cel mai înalt etaj al blocului tău şi de aici îţi dai drumul până la parter.
Sper că am fost de ajutor!

| xOneTwoThree a răspuns:

Cand o activitate te fascineaza timpul trece repede.Dar cand esti inactiv astepti ceva. timpul trece.greu. poti face multe lucruri.winking

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Nu poti! Doar daca ai o masina a timpului sau vreun prieten extraterestru care are o masina a timpului. Ai putea sa dormi mult, sa stai mult cu prietenii si sa nu iti pese cat ii ceasul big grin

| GumitzaXD a răspuns:

Mda...asa ma intrebam si eu. pana cand am aflat de la.love struck nu cont.pai spui... vreau sa treaca timpul incet,vreau sa treaca timpul incet, vreau sa treaca timpul incet.si tot asa, ca Dumnezeu nu esti ca sa faci sa treaca mai repede.in fine. Zici vreau sa treaca timpul incet de mai multe ori si o sa para ca trece timpul foarte repede iar daca vrei sa treaca mai incet, spui mai repede.e ceva de psihologie.Nici eu nu am inteles dar a mers.sincer kiss succes.sau fa ceva ce iti place.ca sa treaca timpul, dar mai buna e chestia de Psihologie Inversa. Cius!

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Ti-a folosit la ceva raspunsul meu

| ღLoveღMusicღ a răspuns:

Te distrezi

| Shady132 a răspuns:

Te joci jocuri video! Crede-ma la mine tot timpul a functionat.

| NoName_2639 a răspuns:

Dormi, ocupa-ti timpul cu ceva care necesita concentrare si atentie, uita-te la un film, iesi cu prietenii, nu te uita prea des la ceas.

| Cristian121 a răspuns:

...Greu de spus.Ai vreo ocupatie, un sport care il faci de bucurie. Daca da, practical...Cand e distractia mai mare trece timpul mai repede.(asa e in cazul multora inclusiv al meu). Cand esti fericit nu dai seama timpului.(asa e in cazul multora inclusiv al meu). Daca te-am ajutat funda big grin

| anaid2008 a răspuns:

Dormi laughing

| amaliastefania2000 a răspuns:

Facand lucrurile care iti plac cel mai mult, cele distractive, vorbind cu prietenii ori pe mess ori in realitate etc.

| amaliastefania2000 a răspuns:

Facand lucrurile preferate, vb cu prietenii tai pe mess sau in realitate sau alte lucruri distractive.

| frumuseluldeel a răspuns:

1. Lucruri pe care poti sa le faci fara sa ai nevoie de nimic

Clipeste des si dupa inchide ochii strans, pentru a avea parte de un adevarat spectacol de lumini. (Timp de amuzament: 1-5 minute).

Vei vedea o multime de bilute, stelute si dungi de lumina. Incearca sa gasesti forme cunoscute. Poate subconstientul incearca sa iti trimita un mesaj. Poate acesta este "trimite toti banii tai catre Urban 75", cei care te sfatuiesc cum sa te distrezi.

Incearca sa nu vorbesti despre pinguini. (Timp de amuzament: 1-5 minute)

Sa faci asta este destul de greu, pentru ca incercand prea mult sa eviti un subiect, ajungi sa te gandesti tot la el. Iar daca nu incerci deloc, atunci clar nu vei putea evita subiectul.

Foloseste-ti puterea secreta a mintii (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Alege un trecator si foloseste-ti puterea secreta a mintii pentru a-l determina sa faca ce vrei. De exemplu, sa isi scape plasa, sau sa se loveasca de cineva. Legile probabilitatii spun ca mai devreme sau mai tarziu, una dintre "poruncile" tale tot se va indeplini. Asa ca te poti convinge ca esti un supererou, si iti poti folosi timpul pentru a-ti incerca "puterile".

Scarpina-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Hai, scarpina-te! Chiar daca nu te mananca nimic. Nu-i asa ca se simte bine?

Da note trecatorilor (Timp de amuzament: 10-15 minute)

Da in secret trecatorilor note de la 1 la 10, iar pe masura ce trec, fa-le o critica in ceea ce priveste stilul de imbracaminte, tunsoarea sau pantofii.

Repeta un cuvant pana cand isi pierde intelesul (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Alege un cuvant la nimereala si spune-l cu voce tare pana cand devine o insiruire de sunete fara sens.

Ciupeste-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Ce este durerea? Ce este neplacut? Nu, nu e nimic fizic - totul este in mintea ta. In plus, dupa ce o sa te ciupesti un timp, vrei prefera sa te plictisesti decat sa te mai doara ceva.

2. Lucruri pe care sa le faci cand ai ceva la indemana

Vezi ce este in cosul de gunoi al vecinului (Timp de amuzament: 20-30 de minute)

Poti invata o multime de lucruri studiind ce arunca oamenii. Mai mult, poti descoperi ce secrete tin ascunse. Pe de alta parte, poti gasi obiecte utile, ca electrocasnice care inca functioneaza, sau chiar reviste... de tot felul.

Uita-te la televizor si repeta tot ce auzi, dar cu un accent italian (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Este destul de distractiv. Daca adaugi si elemente de gestica, poti ajunge un adevarat Marlon Brando incruntat.

Farse la telefon (Timp de amuzament: 20-50 de minute)

Foarte distractiv, dar este nevoie de disciplina. Vulgaritatile de tipul "Buna ziua, familia...", nu fac lucrurile sa fie amuzante. Interesant este ca persoana de la capatul firului sa te creada. Mai ales daca ai o poveste ridicola. De exemplu, pune-ti intrlocutorii sa scoata sunete ciudate pentru a testa linia. Sau suna la un fast-food mai important si fa plangeri ciudate in legatura cu meniul lor.

3. Lucruri pe care poti sa le faci cu inca o persoana

Uita-te fix la ceafa unei persoane, pana se intoarce (Timp de amuzament: 2-5 minute)

Functioneaza pe principiul "simt ca ma urmareste cineva". Fa un studiu si vezi daca lucrurile stau chiar asa.

Fa un concurs de tipul: cine e mai putin competitiv (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Incercand sa castigi acest concurs, vei pierde. Daca vrei sa pierzi, atunci castigi, dar de fapt tot pierzi. Daca nu incerci deloc, atunci pierzi, deci castigi, dar de fapt pierzi...

Ia-ti cainele pe sus, ca sa vada lucrurile din perspectiva ta (Timp de amuzament: 3-5 minute)

Gandeste-te: un caine vede lumea de la 15-60 de centimetri deasupra solului. Nu a vazut niciodata ce este deasupra modulelor din sufragerie, nu stie ce ai pe birou, sau in rafturile de sus... La fel, poti incerca sa vezi si tu lumea de la inaltimea prietenului patruped.
Sau mai poti : Du-te si distreazate prin stranduri, joaca footbal sau ce iti place tie, gasesteti ceva care sa te preocupe, poti citi o care, stai pe mass cu prietenii, iesi cu prietena in oras, gaseste tot felul de chestii interesante, joacate cu animalul de companie(daca ai)etc etc.
Te rog funda am mare nevoie

| xBubbles a răspuns:

Sa...
stai?:]]
glm
deci
stai la pc, iesi in orash.gasestee u ceva pe acoloooo
moama
da unde pleci peste 7 zile:]]

| Madalina_Trifu_1995 a răspuns:

Dormi,joaca-te,uitete la televizor, fa ce-ti place