| Razvy197 a întrebat:

Cum pot sa ajung expert TPU.adica cate puncte trebuie sa am?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Este o dorinta fireasca sa vrei sa ajungi expert in ceea ce faci si cred ca acesta este un lucru pozitiv. Este dorinta de a evolua si de a ti se recunoaste meritele.
Nu cred ca problema este doar in legatura cu punctajul pe care-l ai ci, mai este legat si de modul in care raspunzi, de cat esti de daruit pentru acest site si bineinteles de aprecierea conducerii site-ului care analizeaza si acorda acest titlu de expert. Si eu am primit acest titlu de curand si cred ca este un lucru pozitiv, insa nu pentru acest lucru ma implic si lucrez pe site ci, pentru ca doresc intr-adevar sa ajut oamenii si sa fiu utila userilor care au nevoie de sprijin. Eu chiar mi-am luat in serios aceasta munca si nu-mi permit sa dau raspunsuri doar pentru a castiga puncte ci, pentru a sprijini pe cineva sau pentru a clarifica o problema sau chiar pentru a da un sfat ori o sustinere morala celui (ei) care are nevoie. Trebuie sa stii insa ca, acordarea titlului de expert nu s-a facut cu "pile"asa cum s-a raspuns deja, deoarece eu nu am pile nici la Raluca si nici la un alt Administrator. Incearca sa gandesti asa si fa ca munca ta sa fie folositoare si sa dai raspunsuri bune si inteligente. Eu iti urez mult succes si sa ajungi sa primesti titlul de expert.

16 răspunsuri:
| FearNoEvil a răspuns:

Nu conteaza punctele. Trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri folositoare. Si mai trebuie si adminii sa considere ca meriti. Asa ca... la munca! tongue

| Flav a răspuns:

Si cel mai important, trebuie sa ai pile la Raluca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite o cerere in scris Ralucai, si ea o sa te faca..."cel mai expert TPU.ro"laughing

| kh1ss a răspuns:

Te ajuta la ceva?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si cu ce te ajuta asta? thinking

| yadora a răspuns:

Fi tu insuti ca intr-o buna zi sa ajungi in top. Toti am vrea sa fim experti TPU dar nu e chiar asa...mai intai demonstram capacitatile de comunicare si cultura...

| Ralux a răspuns:

Pai sunt multi pe TPU care au peste 100 de rasp castigatoare si totusi nu sunt experti TPU...deci intr-o anumita masura Flav are dreptate...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai ca sa ajungi expert TPU iti trebuie mai mult decat sa ai multe punctehappy
Se tine cont de raspunsurile castigatoare, de pucte si de cat de des intri pe site happy
Cea ce conteaza de fapt este sa ajuti oamenii nu sa ajungi expertwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Important e sa ajutam cat mai multi useri care apeleaza la noi nu sa facem puncte sau sa ajungem experti.Nu uita, impreuna suntem Toti Pentru Unu.

| andreig a răspuns:

Important nu este sa ajungi ci sa ajuti.

daniela
| daniela a răspuns:

Are vreo importanta daca esti sau nu expert TPU. Daca vrei sa ajuti poti si fara a mai fi mare expert. Probabil ca administratorul are un mod de gandire al lui bazat pe nr. raspunsurilor castigaroare, pe nr. punctelor acumulate etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa dai multe raspunsuri bune, pentru ca stii, nu pentru. ca dai copy-paste.Cam asta ar trebui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Trebuie sa dai multe raspunsuri si sa fi acolo la rank. da sincer ce e asa de fain sa fi expert.iti pune numa acolo la nume Expert TPU si gatalaughing)

| lia a răspuns:

Crezi ca este neaparat necesar sa fii expert?
Haide sa-ti explic, in viata trebuie sa treci prin mai multe etape ca sa poti ajunge sa fii la conducere si, sa faci bine ceea ce faci. Asa este si aici pe site.
Eu te sfatuiesc sa nu-ti doresti sa ajungi "director" daca nu ai experienta si peragatirea necesara.hee hee

| AndrusKanu a răspuns:

N-o să ajungi în viaţa ta aşa ceva, dacă tu răspunzi numai la întrebările cu hanna montana şi te bucuri că ai id-ul ei... oh go on