| Sebytzu14 a întrebat:

Cum pot scapa de teama de a ma bate. adica mai mult de a fii batut. vreau sa am curaj. tupeu. adica chiar daca o sa-mi i-au bataie sa am tupeu sa ma intalnesc cu el. cum sa am incredere in mine? fara box si alte sport-uri fiindca practic deja atletismul. de 5 luni... vreau niste exercitii ca sa pot da cu pumnul mai bine. etc. cel mai mult am nevoie sa prind curaj sa ma intalnesc cu cineva la o bataie. sau altceva. ce trebuie sa-mi spun in minte? tongue
Raspunsul corect are funda+vot!

Răspuns Câştigător
| crbogdan a răspuns:

Gandeste-te ca tu trebuie sa fi cel mai bun, cel mai tarewinking si atunci cand te bati cu cineva sa nu iti mai fie frica gandeste-te ca daca te ti mai tare si esti mai bun nu ai ce sa patesti si nu sta la discutii fi direct.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Tu nu vrei alte sporturi, dar cred ca cel mai bine este sa ai un antrenor de sporturi de contact.Vei invata sa te aperi si vei descoperi ca e mult mai important sa inveti sa iti vezi de drum decat sa cauti bataie.O persoana inteligenta evita, chiar daca ar avea centura neagra.

| Eduard619 a răspuns:

Asta depinde cel mai mult de caracter daca esti un caracter slab asta cu greu poate fi schimbat dar daca esti destul de facut si ai incredere in tine nu o sa
"mori de foame" succes.

| walkeR1 a răspuns:

Ce sa-ti zic... prima data e mai greu sa te bati dupa o sa-ti intre in reflex cum sa dai mai bine cu pumnul