| Sakura1218 a întrebat:

Cum puteti explica dependenta de jocurile video? de ce copii prefera sa stea ore intregi in fata unui ecran si renunta la clasicele jocuri ale copilariei?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate pentru ca cei din ziua de azi nu cunosc acele jocuri ale copilariei.Este mai simplu sa stai pe scaun in fata calculatorului decat sa alergi pe afara.

| Mangustă a răspuns:

Pentru ca e mult mai usor sa joci singur sau sa gasesti pe cineva intr-o intraga comunitate online decat sa scoti pe cineva afara.

| Andreeas2011 a răspuns:

Cred ca pentru ca jocurile fac imposibilul posibil

| MrDumbo a răspuns:

Pur si simplu te tin in fata computerului fara sa iti dai seama cum trece timpul.
Sunt diferite jocuri fiecare persoana are genul/genurile lui de joc.
Pe scurt e distractiv, captivant.

| BruteE a răspuns:

Pentru ca sunt multe moduri de joc, ai viata online intr-un fel si asta si altele dau dependenta mare, decat sa iesi afara mai bine stai si te joci online si cu multe chestii!

| Motica_Sebastian_1999 a răspuns:

Pentru ca, copii nu le mai plac jocurile care se jucau inainte, se uita prea mult la televizor adica desene si acum la toti le plac Cs`ul pes fifa...
li se par plictisitoare jocurile copilariei.

| 4LifeShot a răspuns:

Sunt considerate de ei distractive