| Alecsandraa97 a întrebat:

Cum sa fac sa am placerea de a citi cartile care imi sunt obligatoriu de la scoala? happy.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, pai daca vrei sa evoluezi si sa ajungi cineva in viata, citeste, si vei devenii ceia ce iti doresti, dar daca nu vrei sa evoluezi, asta e, te uiti doar la elesmugsmug

| lulu_5281 a răspuns:

Simplu. Te gandesticu nu vei reusi in viata fara a pricepe cum e viata, desi aceasta nu se poate citi ca pe o carte deshisa. Citeste mai intai carti care sa ti faca placere, apoi incepi cu cele care ti sunt strict necesare

| TheM0nst3R a răspuns:

Salut! Cand citesti trebuie sa te imaginezi pe tine in poveste...in roman... depinde ce carti ai de citit si atunci iti vva fi mult mult mai usor traeste tu aventura sau drama sau depinde. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat big grin. Sucess

| Thevampirediariesfan a răspuns:

Depinde si de carte! Cauta momentele interesante si citeste in continuare ca si cum o sa gasesti altele, pentru ca o sa gasesti! Citeste atent gandindu-te doar la carte si dupa un capitol sau o inamplare palpitantagandestete la ce o sa urmeze si continua sa citesti sper ca te-am ajutat funda!

| BlaBlaa a răspuns:

Gandeste-te ca te ajuta sa te exprimi corect. happy Si nu o sa iti placa toate cartile pe care trebuie sa le citesti... daca ai de gand sa le citesti pe toate, iti recomand sa incepi cu cele interesante. Rasfoieste-le putin, uita-te la prefata/postfata sau la ce e scris (uneori) pe coperta IV, adica cea din spate si o sa iti dai seama daca sunt interesante sau nu. Bafta!