| pitbullbulterier a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede?
Daca faci baie des la cap iti creste parul mai repede?
Credeti ca intr-o saptamana poate sa-mi creasca parul 6-7 milimetri?

2 răspunsuri:
| AdaRuxAndRA a răspuns:

Nu-ti creste parul daca faci baie. Daca, doresti sa-ti creasca uite sfatul meu ce se bazeaza pe remedii naturiste
Ingredientele naturale sunt solutii minune pentru ingrijirea parului, pe care te poti baza in orice moment, indiferent de problema cu care te confrunti. Alege tratamentul potrivit pentru tine si aplica-l de doua ori pe saptamana, cel putin o luna - de preferat este sa-l urmezi o perioada mai lunga.
Tratament pentru cresterea parului

Ai nevoie de: un galbenus de ou, o lingura sau o jumatate de lingura de ulei de ricin (in functie de tipul parului - uscat sau gras), o lingura de suc de lamaie.

Amesteca cele trei ingrediente pana se formeaza o pasta, dupa care aplic-o pe par, masand scalpul. Acopera capul cu o casca de dus si lasa tratamentul sa actioneze peste noapte.

Uleiul de ricin este ingredientul cheie in orice tratament pentru cresterea rapida a parului. Acesta are o putere mare de regenerare, combate caderea parului si ii intareste radacina. Galbenusul de ou hraneste radacina firelor de par, iar sucul de lamaie tine la distanta seboreea si da luciu natural podoabei capilare.

| EvilThoughts a răspuns:

Din contră, dacă te speli des pe cap se încetinește creșterea.
Din câte știu eu, uleiul de măsline și de ricin ajută, dar cel mai bine ar fi să mergi la o farmacie și să întrebi acolo pentru că sigur farmacista va știi ce îți trebuie și nu există niciun risc.