| AndreYutzUU a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa-mi ia un caine nou? am 2 caini(catele, o catea mica si una mare)amundoua sunt rele, fura, intra in magazie...si sunt foarte .p.r.oaste! Incerc sa le dresez de 3 luni, si nimic!sad
zic eu:sari, si sare pe mine, ii dau o recompensa, dupa aia o ia se duce in cusca si nu mai iese(cea mica)
mai zic eu odata la cea mare:sari, ea se uita numai la recompensa si nu face nimic!
Cand aveam 7-8 ani asa, aveam un caine lup, era bland cu mine, si cu ceilalti, dar cu necunoscutii...nu vreti sa stiti ce sa intampla, m-am dus la baie(la mine sunt rauri, nu's adanci dar sunt bune)ma prefaceam ca ca am inec, venea langa mine, ma lua de mana si ma aducea pe mal, dupa aceea latra.Ma-m dus si cu cele doua, ma prefaceam, si nimic se uitau.Acum 3 zile a intrat cineva in curte la mine si mi-a furat bicicleta, nici un ham nu am auzitstraight face sad
Mama tot zice cand mai fac cate o prostie:Lasa ca scap eu de ele! Mama nu le suporta! Ele sunt pichineze.Si acum 1 zi am intrebat-o daca vrea sa scape de ele si sa imi ia un nou caine, a zis ca nu ca nu are unde sa le ducasad, va rog, ajutati-ma sa o conving sa imi ia un nou caine, sa stiti ca sunt din Rm.Valcea/Orasul Babeni, nu am de unde cumpara caine de pe internet sau bla bla, am incercat sa fiu foarte amabil, sa o ajut in casa, si tot nu merge, va roooog ajutati-ma! funda + vot la folositor amuzant inteligent.

3 răspunsuri:
| nniko98 a răspuns:

Poi daca cele doua catele pe care le ai sunt asa rele, atunci e probabilitate mare ca mama ta sa se supere pentru asta.Eu zic sa dai cuiva cainii si sa o rogi pe mama ta sa te lase doar sa vezi cum e cainele : daca e cuminte etc.Macar pentru cateva zile.Iti doresc mult noroc!

| AndreYutzUU explică:

Si daca acei oameni vor afle ca sunt rele si m-i l-e va da inapoi?

| xander_3710 a răspuns:

Vreau sa stii doar ca si eu am fost la fel la fel ca tine [numai ca atunci cand aveam vreo 6-7 ani am avut catel lup :d (de fapt era catea)] si dupa ce a murit am avut o suta de maidanezi, dar nimic nu imi convine, am avut pana acum 2 luni un maidanez [tot pichinez] dar nu imi placea si l-am dat si de atunci le tot zic parintilor meu ca vreau lup (ciobanesc german) tata zice ca da da da de m-i s-a acrit si mama nu zice nimic, deci nici eu nu stiu cum sa fac