| Anonima568 a întrebat:

Cum sa invat mai repede engleza?

9 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Asculta cantece in engleza cat emrgi la scoala (pe mp3, telefon)iti dezvolta urechea (adica te deprinzi cu cuvintele) citeste carti in engleza si invata cuvintele de baza

| DaftPunk a răspuns:

Da nu mai invata

| blueorange1302 a răspuns:

Asculta melodii in engleza sau uita-te la cat mai multe filme (foloseste dictionarul)

| Pandemic a răspuns:

O poti invata mai repede vorbind engreza prin casa! Mult succes!

| kifumi a răspuns:

Stai pe site-uri sociale si vorbesti cu persoane si din alte tari care vorbesc engleza.Asa mi-am perfectionat si eu engleza.Sau poti sa te uiti la filme in engleza, sau cel putin cu subtitrare in engleza.
Bafta!

| xGirlツ a răspuns:

Nu este foarte usor sa inveti o limba.Eu una mi-am cumparat 4 CD-uri cu lectii si le ascult zilint si incetul cu incetul invat.Asa si tu, intereseaza-te, cumpara-ti o carte sau Cd-uri sau chiar poti sa iti gasesti un meditator.

Sper ca te-am ajutat! Bafta la invatat!winking

| dragoselu94 a răspuns:

Citeste carti in engleza, vorbeste cu persoane engleze sau joaca jocuri in engleza(asa am invatat si eu).Asa o sa inveti sa vorbesti fluent in engleza

| ana_7314 a răspuns:

Trebe sa citesti si dupa aia