| jonnyRIO a întrebat:

Cum sa-mi inving lenea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stii cum e lenea asta, apare ca o reactie normala de aparare, este ceva inconstient. Noi simtim si constientizam doar efectul, insa acest efect este dat de faptul ca noi respingem in mod inconstient acea actiune.
Uite aici un articol interesant despre aceasta stare prin care trecem cu totii la un moment dat,
http://www.moldovacrestina.net/social/cum-sa-nvingi-lenea/
Te pup!

| alinnnnnn a răspuns:

Pai lenea se invinge cu sport cu activitate daca iti ie lene sa faci astea (stiu asta laughing ) incearca sa te auto indrepti adica sa renunti la obiceiuri bft

| Holocaust a răspuns:

Băi,eu am scăpat de lene exact pe 17 septembrie, anul ăsta, când un tip din anul 2 la medicină a început să povestească despre cât de şmechere sunt unele chestii în facultate, şi am zis că o să fac tot posibilul ca peste ani, să pot spune acelaşi lucru.Am început să mă trezesc mai devreme decât obişnuiam s-o fac înainte, îmi fac temele şi învăţ lecţiile, plus că am devenit mult mai optimistă.De ce? Am găsit o ambiţie. Dacă vrei să scapi de lene, îţi propun să faci acelaşi lucru.Fii motivat în ceea ce faci.Cheers.