| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa se ingrase un copil

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Curios... da`cineva se ingrasa tot prin sport! Odata practicand regulat sportul ii va mari pofta de mancare! .Acu`depinde cati ani are copilul! ...Indicat ar fi sa mergi la pediatru!winking

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, in primul rand incearca sa ai faci niste analize, poate are o lipsa de calciu, magneziu etc, apoi medicul iti va recomanda medicatia respectiva; Degeaba incercam sa le dam noi una si alta daca nu stim exact ceea ce au si de ce nu asimileaza.Bafta.

| alexzender a răspuns:

Mult lapte si multa carnehappy ..asa se va ingrasa..nu-i da proteine sau vitamine cumparatestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la pediatru cu el si iti v/a spune daca are o greutate normala sau nu pentru varsta care o are, evita dulciurile pentru ca zaharul ii da multa energie si isi consuma resursele in zadar, parintii au tendinta de a ingrasa copiii cu diverse mancaruri pline de grasime, carne si paine care nu le aduc nici un aport.medicul de la circa este singurul care o sa iti indice greutatea ideala, analize sau o dieta bogata in calorii, excesul poate duce la obezitate si consecintele vor fi dezastruoase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce trebuie neaparat sa ingrasi pe copil? Transforma-l intr-un fotbalist asemanator lui Mutu. Daca are energie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu