| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face braziliana?

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca te referi la schema aia de fotbal am eu o intrbeare pentru tine: Cum vrei sa iti explic prin scris, teoretic? Cu forte, vectori si newtoni?
Pune un prieten afara sa iti arate, ori cauta pe YouTube.

| daniDeeDee a răspuns:

Cu mingea.

| Brotacelu a răspuns:

Asa se face:
Apuci mingea de maner
O arunci in sus
Si dai cu ascutitu...

P. s Vezi sa nu fie nimeni in poarta cand sutezi, nu de alta dar macar sa te bucuri ca dai gol

Stupida intrebare...

| Brotacelu a răspuns:

Ce e asa stupid la raspunsu meu de mai sus... intrebarea e penala nu raspunsu meu... daca datea un search pe youtube vedea cum se face... dar n-avea omu ce sa faca

| Clutsky a răspuns:

Pai ai mingea intre picioare(pe sol), cu piciorul de baza, o apuci (cu latu`) si o ridici, mingea trecand pe la calcaiul piciorului opus, si incerci sa o lovesti usor cu calcaiul, inobservabil, dar in asa fel incat mingea sa prinda destula putere ca sa treaca peste tine.

| anonimul a răspuns:

Aici pot sa te contrazic si sa-ti spun ca si eu am cautat pe youtube si nu mi-a dat altceva in afara de brazilianca lu capatos, asa deci si eu vreau sa o invat, incerc de 3 ani si am reusit pana acum de 2 ori, dar sa pot sa o folosesc in timpul unui meci, din alergare si repede.Nu sa fixez mingea si din astea. FAST!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaaa cu mminge! Multumesc! Doamne ce intrebare am pus... rolling on the floor Yo credeam ca se face braziliana cu farfuria!