| PhotoIsMyLife a întrebat:

Cum se face modelul asta? http://www.google.ro/......tp?/imgres r:5, s:0&tx=131&ty=76

5 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife explică:

Nu neaparat asa, vreau doar in linii, adica albastru dupa negru...

| PhotoIsMyLife explică:

Nu prea inteleg poza, dar o sa incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Wicca, ea vrea sa apara 2 albastre dupa sa apara 1 albastra dupa iar 2 albastre iar 1 albastra. Ce ai aratat acolo nu e modelu` ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A pai e simplu...tre sa ai 2 fire albastre si 2 fire negre puse exact in ordinea asta ( albastru, albastru, negru, negru ). Le pui asa unele langa altele si le innozi ( ai grija sa fie tot in ordinea asta ). Dupa primul fir ( sa zicem albastru) il dai de 2x dupa firu nr2 ( exista o regula cum trebuie sa il dai, poti vedea pe site-ul http://www.friendship-bracelets.net/pattern.php?id=5383 pe care ti l-a dat @Wicca ) si dupa continui cu firu ala pe toate firele. Si asa faci pana la final :D Succes