| bbycool a întrebat:

Cum se face un CD? Ca acum cateva zile am venit dintr-o tabara si am avut discoteca si copiii de la alta clasa au avut un CD cu cele mai tari melodii, iar noi a trebuit sa ascultam de la radio.Plzz...astept un raspuns cat mai rapid!

Răspuns Câştigător
| Alecsanndraa a răspuns:

Faci asa:

1. Pornesti Nero Express, mergi in meniul "Data" si alegi Data CD sau Data DVD.

2. Acum trebuie sa alegi fisierele care trebuie scrie. Apesi butonul "Add" si alegi melodiile sau folderele pe care vrei sa le scrii.

3. Ai grija sa nu depaseasca 700 MB in cazul CD-uri si 4500 MB in cazul DVD-urilor.

4. Ultimul pas inainte de scriere: daca vrei, poti sa-i dai un nume CD-ului sau DVD-ului (daca nu doresti, va ramane "My Disc), alegi viteza de scriere (nu alege intotdeauna cea mai mare viteza de scriere, am avut supriza sa nu mearga bine unele CD-uri scrise la viteza maxima), daca sa verifice datele de pe disc dupa scriere si daca vrei sa poti adauga fisiere pe disc mai tarziu (optiunea "multisession").

5. Apesi "Burn" si astepti.

1 răspuns:
| Marcelino a răspuns:

Simplulaughing. Iei un cd gol de la magazin, il bagi in cd rom-ul din calculator, selectezi muzica pe care doresti sa o copiezi pe cd si o pui in folder-ul din my computer pe care scrie New Cd sau ceva de genul(depinde de windows). O sa-ti apara ca fisiere temporare dupa care vei gasi in fereastra folderului un buton `write temporary files on disc`.