| marian2001 a întrebat:

Cum se face un semn de carte? cel mai corect raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Iei un carton si decupezi putin din el (ca un dreptunghi) il colorezi si gata...hey si draguta poza de profil de unde o ai?

| marian2001 explică (pentru CautNume):

Multumesc pentru raspuns si ca-ti place poza mea de profil!

7 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Salloth :D
am sa iti dau si niste site'uri cu imagini sa vezi care cum se fac.
_____________________________
EX: http://myquillingblog.blogspot.com/2010/08/semne-de-carte.html - astea se fac ft simplu.iai o bukatha' de carton colorat, (din alea obisnuite), si tai un dreptunghi.
pe el lipesti o foate A4, taiata putin mai mik' decat dreptunghiul colorat, si il lipesti pe el.
cand il tai, ii poti da diferite forme, ca in imagine, iar peste cu carton colorat tai forme.ce vrei u, sau mingi.
_________________________________
http://republicoftutu.wordpress.com/......-speciala/ -poti face asta dintr'un lemn ft subtire, sau daca lipesti mai multe foi A4 una de alta pentru a face baza.peste poti sa iei o floare ornamentala din casa, sau sa lipesti niste petale din carton colorat una de alta pana se face o floare faina.
__________________________
true true true. ..traficant innascut.

| CautNume a răspuns:

Mersi de funda!

| App0 a răspuns:

Ai putea sa iei o hartie si sa decupezi in orice forma doresti.Si asa se face semnul de carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.ia o bucata de hartie dupa care o tau lung cam cat este carte un pic mai lunga si o colorezi scrii data cand ai inceput sa citesti cartea si cand ai terminato si il pastrezi amintire.bafta,kiss

| marian2001 explică:

Va-si da la toti funda dar nu am cum dar multumesc...o sa mai scriu intrebari care sa imi raspundeti!

| Itachi_6194 a răspuns:

S-au ai putea sa iei carton il decupezi in forma unui drepthungi il colorezi daca vrei si gata semnul.